Share

Paní Spenlowová byla nalezena mrtvá ve svém domku. Někdo ji uškrtil. Proč musela zemřít a čím ji vlastně uškrtili? To prozradí audiodetektivka Vražda krejčovským metrem, z pera světoznámé Agathy Christie.

Vrazda-krejcovskym-metrem-duze

Zdá se, že o totožnosti vraha zámožné dámy není pochyb. Vrahem rozhodně musí být pan Spenlow, zamlklý a ušlápnutý manžel. Na první pohled touží jen po klidném životě a krásné zahradě, ale celé městečko St. Mary Mead si je jisté, že měl k vraždě své důvody. Tedy, celé městečko až na jednu dámu, slečnu Marplovou. Jak se vyšetřování rozjíždí, rozhlíží se rovněž slečna Marplová. Drobná všetečná stařenka s ostrým jazykem se pouští po vlastní stopě, aby nakonec opět policii předložila dokonalou a správnou teorii.

Vražda krejčovským metrem, v podobě audioknihy, je druhým pokračováním detektivní série se slečnou Jane Marplovou, vydané vydavatelstvím Tympanum. Svižný děj a vcelku jednoduchá zápletka dělají z detektivní povídky skvělou jednohubku k odpolední kávě. Audiokniha Agathy Christie potěší všechny milovníky pravé britské detektivky.

Interpretkou příběhu se stala herečka Jana Hermachová a svého úkolu se zhostila s grácií a bezmála britskou nonšalancí. Jediné, co musím s lítostí vytknout, je jakási jednotvárnost přednesu, díky níž sice pochopíme poklid městečka St. Mary Mead, ale příběh trochu ztrácí na naléhavosti.

banner468x60 copy

I přes tuto drobnost se však nechte s chutí pozvat do St. Mary Mead, kde je příjezd odpoledního autobusu událostí a o vraždy zde není nouze.

Svou audioknihu s příběhem o netradiční vraždě si můžete pořídit třeba ZDE.

VRAŽDA KREJČOVSKÝM METREM, Agatha Christie
Vydalo vydavatelství Tympánum, v roce 2015
www.tympanum.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají