Share

Starý fantaskní dům, který postavil trochu podivínský pan Greenshaw. Stará dáma, vnučka onoho podivína. K tomu jedna mrtvola, závěť, kupa podezřelých a slečna Marplová. Audiokniha Greenshawova kratochvíle je dalším dílem ze série detektivních povídek Agathy Christie.

Greenshawova-Kratochvile-duze

Slečna Greenshawová je majitelkou velmi pitoreskní nemovitosti. Její dům, přezdívaný Greenshawova kratochvíle, postavil starý pan Greenshaw. Dům, v němž se mísí styly, doby a stavební slohy tak mocně, že se v tom snad ani sám architekt nevyznal, se stal místní pamětihodností a výstředností. Bohužel, těsně poté, co se slečna Greenshawová svůj dům rozhodla odkázat a sepsala poslední vůli, byla zastřelena šípem. Kdo starou dámu zavraždil? A bylo to skutečně kvůli závěti? Nabízejí se hned tři hlavní podezřelí, ale možná se nakonec ukáže, že to nebyl ani jeden z nich. Ve chvíli, kdy je policie bezradná, vstupuje na scénu Jane Marplová.

„Některým lidem se vraždy prostě vnucují“, říká jeden z hlavních hrdinů povídky Greenshawova kratochvíle a má pravdu. Slavná slečna Marplová se skutečně vždycky zcela náhodně a nevinně připlete k vraždě a během pletení ji navíc vyřeší. Nejinak je to ani v tomto dílu série audioknih, vydaných vydavatelstvím Tympanum. Jistota, že slečna Marplová nezklame a všechny nitky rozplete zcela správně, vás ale vůbec nemusí mrzet. Nepřipraví vás totiž ani o jedinou kapku napětí, které máte šanci při poslechu zažít.

Královna detektivek Agatha Christie byla mistryní povídkové zkratky a dokázala na poměrně malém množství stran vykreslit psychologii postav a zápletku, která nenechá čtenáře ani po letech vydechnout. S každým dalším písmenem jednoduše toužíte po odhalení vraha, kterého pravděpodobně také při čtení, v tomto případě poslechu, poznáte. A nakonec jste jako amatérští detektivové pyšní na to, že slečna Marplová vám potvrdí vaše domněnky.

banner468x60-copy

Interpretace audioknihy Greenshawova kratochvíle se opět, jako u předchozích dílů ujala herečka Jana Hermachová. Rozličné postavy ztvárňuje zajímavě, možná si zamilujete její přednes v rolích starých vesnických dam. Nechte se pozvat do starobylého domu, kde pod povrchem vře nevyřčené tajemství a dlouho spící zlo. Objevte s audioknihou kouzlo domu Greenshawova kratochvíle.

GREENSHAWOVA KRATOCHVÍLE, Agatha Christie
Vydalo vydavatelství Tympanum
Ke koupi například na: Audiotéka.cz