Share

Detektivky, thrillery a krimi žánr obecně bývá obvykle považován za lehký a odpočinkový. Povídky, u nichž se tají dech a zrychluje tep však svědčí o něčem jiném. Ještě navíc, když se do nich pustí nejlepší američtí krimi autoři.

963_americke_krimipovidky

Povídková antologie Nejlepší americké krimipovídky, vydané nakladatelstvím Domino, jsou skvělým výběrem toho nejlepšího, co americká krimi v současné době nabízí. James Patterson, sám vynikající autor thrillerů, přizval dalších devatenáct mistrů krimi a nechal tak vzniknout sbírce, v níž nebudete vědět, koho číst dřív.

Namátkou vyberu jen pár z nich. Svou povídku přidali například Jeffery Deaver, Lee Child, Dennis Lehane, Joyce Carol Oatesová a mnozí další. Tito i ostatní jsou věhlasnými autory napínavých příběhů, a navíc se vyznají v královské literární disciplíně. Napsat dobrou povídku totiž není žádná legrace, vetknout plnohodnotný příběh do pouhých několika stránek už chce pravý spisovatelský um.

Autoři z knihy Nejlepší americké krimipovídky toto umění naštěstí ovládají dokonale, a tak se můžete těšit na povídky temné, napínavé, dech beroucí. Na příběhy, u nichž tuhne krev v žilách a zastavuje se dech. A samozřejmě ani překvapivé konce, které byste nevymysleli ani v nejdivočejších snech, nejsou ničím neobvyklým.

Antologie Jamese Pattersona jsou oblíbené a známé pro citlivý výběr autorů i témat, a nejnovější americké povídky rozhodně nezůstanou zahanbeny. Chcete-li si přečíst opravdu to nejlepší ze současné americké krimi knihovny, je tato kniha právě pro vás.

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají