Divadlo,  Tiskové zprávy

Alfa připravuje na Noc divadel sedm zázraků

Spread the love
Share

divadlo-alfaSedm loutkářských zázraků připravuje na sobotní Noc divadel plzeňská Alfa. Od půl páté do sedmé večerní ukáže návštěvníkům sedm loutkářských zázraků v sedmi komnatách divadla. Už v 15 hodin ale můžou děti s rodiči přijít na pohádku Zimní příhody včelích medvídku hostujícího Divadla Krapet. Alfa se do celostátního projektu Noc divadel zapojí letos poprvé.

První komnaty se otevřou ihned po představení. „Nejprve mohou hosté zajít do Loutkářského sklepení Dr. Fausta, kde si mohou pohrát s loutkami z inscenace Johanes Doktor Faust,“ řekl ředitel Divadla Alfa Jakub Hora.

Odtud pak návštěvníci zamíří do zkušebny a dílen divadla. Tady je bude čekat herec Petr Borovský, který představí loutkové poklady z fundusu Alfy.

zimni-prihody-vcelich-medvidku_divadlo-krapet

Přes loutkářský fotoateliér, kde si mohou lidé vytvořit fotografie v kostýmech či s loutkami, se návštěvníci dostanou do loutkářské dílny ve foyer divadla. „Naši řezbáři zde ukáží technologie výroby loutek,“ dodal Hora.

A nakonec hosté dojdou až na jeviště. Zde je budou čekat loutkoherečky Alfy, aby zaučily návštěvníky do tajů loutkoherectví. „Dospělí budou odtud vysláni na poslední stanoviště,“ prozradil Jakub Hora. „Pro plnoleté připravujeme v šálách originální PíP ŠoU.“

Vstup na Noc divadel je zdarma.

Vstupenky na představení Zimní příhody včelích medvídků je možné zakoupit ve všech prodejních místech systému Plzeňská vstupenka a také přímo v pokladně Divadla ALFA, otevírací doba: PO – PÁ 8.00 – 15:30 hod.


Vstupenka do Divadla ALFA platí jako jízdenka MHD v Plzni – jednu hodinu před a jednu hodinu po představení!

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Alfa připravuje na Noc divadel sedm zázraků

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy