Share

Klasická středověká legenda, která nedává dodnes spát obyčejným milovníkům historie ani pravověrných vědcům. Existoval veleslavný Grál? Žil skutečně ten nejlepší rytíř, jenž dokázal vytáhnout magický meč? To už vědí pouze dějiny, ostatní se mohou dohadovat. Podle jedné z verzí slavné pověsti, z pera neznámého autora, vznikla v Českém rozhlasu rozhlasová nahrávka s názvem Putování za Svatým Grálem.

Putovan-za-Svatym-Gralem-duze

Král Artuš, Lancelot i další jeho věrní zde defilují jako na přehlídce. Dech beroucí příběh o přátelství, odvaze a dobrodružství, jehož se ještě nikdo nezhostil úspěšně, vznikl v Českém rozhlase jako četba na pokračování. Posluchači však mají nyní díky vydavatelství Radioservis možnost prožít si celou výpravu pěkně pohromadě a nemít tak okousané nehty při nervy drásajícím čekaní na další díl.

Putování za Svatým Grálem je podivuhodným vyprávěním o cestě za tajemným Svatým Grálem, o době ušlechtilých rytířů, magickém meči, spravedlivém králi, statečném Lancelotovi a mužném Galádovi, nejlepším z rytířů. Silní muži se vydávají za přeludem, za tajemstvím, jež nikdy nebylo zcela odhaleno. Rukopis pochází pravděpodobně z první poloviny 13. století a literární vědci se domnívají, že autorem byl někdo z cisterciáckého řádu.

To nám ale v našem 21. století už může být úplně jedno. Stejně lhostejné je, která z verzí legend o rytířích kulatého stolu a Svatém Grálu je pravdivá, pokud vůbec nějaká. Hlavní je, že v nás přetrvává touha po hrdinských a rytířských činech a také chuť poslouchat dobrodružné příběhy.

Četby Putování za Svatým Grálem se skvostně ujal herec Jan Hartl. Vtiskl tajemnému vyprávění svým melodickým hlasem tolik potřebné napětí a bezmála bohorovný poklid. Hartl si s jednotlivými postavami hraje, vytváří jim samostatné charaktery a posluchač má tak šanci se s hrdiny ztotožnit a při jejich putování jim fandit. Klidný a vyrovnaný přednes Jana Hartla dělá z Putování dokonalou audioknihu na poslech před spaním, klidně i pro vaše děti.

banner468x60 copy

Nechte se pozvat do časů, kdy se slovo hrdinství vyslovovalo bohabojným šepotem, a rytíři usedali ke kulatému stolu, aby se jim snáze rokovalo. Lancelotův syn Galád se právě vydává za pověstným Svatým Grálem, aby dokázal, že je opravdu nejlepším rytířem a splnil své předurčení.

Putování za svatým grálem najdete například ZDE, nechte se zlákat k poslechu starobylé legendy, která přetrvala věky.

PUTOVÁNÍ ZA SVATÝM GRÁLEM
Vydalo vydavatelství Radioservis, a. s.

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají