Share

Láska. Bolest. Nuda. Bolest z lásky, láska z nudy. Nuda z lásky… To vše se snoubí v novém divadelním představení, které můžete zhlédnout v zajímavém prostoru Rock Café v centru Prahy. Vydejte se s námi mezi Srdečné touhy z města nad Seinou.

Foto: David Prouza

Mladý tvůrčí tým pod vedením režiséra a autora textu Petera Freye se rozhodl zinscenovat autorské představení plné lásky, zrady a především vášně. Dvě dívky, rozdílné jako noc a den, svede jednoho dne dohromady náhoda, nebo snad osud.

Nathalie (Daniela Procházková) je křehká, nevinná dívenka z venkova. Vydala se do Paříže, do velkého světa, zklamaná muži, kteří jí ublížili. Chce vidět nevídané, zažít nečekané, potkat něco a někoho nového. Caroline (Karolína Pösinger) je pravý opak. Světačka, která všechno zažila, všude byla. Touží jen brát, nic ze sebe dávat nebude. Je rozhodnuta každému říct pravdu do očí, možná však jen tu svou pravdu. Caroline u sebe Nathalii ubytuje, půjčí jí šaty, prostě ji vezme pod svá ochranná křídla. Všechno by mohlo skončit tím, že žily šťastně až do smrti, ale v nejhorší chvíli se v Paříži objeví Nathaliin bývalý přítel Paul (Kryštof Pokorný).

Foto: David Prouza

Divadelní představení Srdečné touhy z města nad Seinou trvá pouhou hodinu, ale zanechá ve vás hlubokou stopu. Budete toužit, abyste mohli zůstat s hrdinkami další hodinu, nebo klidně celý den. Možná vás autor, po překvapivém závěru, opravdu donutí ještě pár dní nechat příběh doznít.

Představení prospívá také velmi zajímavé prostředí klubu Rock Café, které na vás dýchne zcela nedivadelně, a přesto se tu dočkáte příjemného zážitku.

Výborný výkon obou hereček podtrhuje krásná scéna Marianny Kuchařové, kostýmy Anny Hruškové i důmyslný světelný design Ondřeje Růžičky. Vzpomenete si na mě například při scéně, kdy kouř z Carolininy cigarety tajemně prostupuje světlem z okenních lamel… Nechte se tedy srdečně pozvat a prožijte s Nathalie a Caroline jejich touhy, lásku i nenávist.

SRDEČNÉ TOUHY Z MĚSTA NAD SEINOU, Peter Frey
Hrají: Karolína Pösinger, Daniela Procházková, Kryštof Pokorný (ze záznamu)
Kostýmy: Anna Hrušková
Scéna: Mariana Kuchařová
Světelný design: Ondřej Růžička
Režie: Peter Frey

Více informací najdete na: https://www.facebook.com/srdecnetouhy

Helena Herynková

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]