Share

POZOR! Tuto knížku jsme testovali na dětech! A jak to dopadlo? „Mamí, puč mi to, já chci hrát sám! Já vím, co mám zmáčknout….. Jů, tu znám to je Prší, prší!“ 

Nakladatelství Fragment nás s touto publikací opravdu potěšilo. Lidové písničky s piánkem nabízejí mnohem více. Děti si mohou prohlížet nádherné klasické Ladovy obrázky, předříkávat si jednotlivé písničky a také se je naučit hrát na pianko. Jednoduchou metodou rozlišování not podle barviček to hravě zvládne každé malé dítko. A to máte vidět té radosti, když se vžije do role hudebního virtuosa a je po několika mechanických opakováních schopno samo zpaměti zahrát oblíbenou lidovou písničku a ještě si do toho zvesela notovat.

Je to výhodné oboustranně, ač máte doma hudební nadání či nikoliv. Ono někdy zahrát jen jednoduchou lidovku není také vůbec snadné. Ale pro děti to platí vždycky stejně – maminka a tatínek jako zástupci nejmilejších dospěláků prostě všechno umí. A tak se teď u nás s piánkem baví celá rodina.

Seznámíte se s 12 jednoduchými písničkami, např. Běží liška k Táboru, Andulko šafářova či Ach, synku, synku. Vyjma barevných notiček lze piánko přepnout do pozice „demo“ a stiskem jedné klávesy si písničku necháte přehrát.

A až bude toho všeho muzicírování hodně, můžete si společně prohlížet ony nezapomenutelné Ladovy obrázky, které vás provázely i vaším dětstvím.

Knížka je vydaná ve formě leporela, takže je dostatečně odolná a nemusíte se vůbec obávat, že z ní vaše ratolesti udělají při prvním prohlížení trhací kalendář.

Soňa