Share

Charlotta za plného vědomí a zcela cíleně vstoupila do vozovky, přímo pod projíždějící autobus. Všichni tvrdí, že to byla nehoda. Jen Sue, Charlottina matka, ví, že Charlotte viděla sebevraždu jako poslední únik před hrozivým tajemstvím.

967_nehoda

Sue našla dceřin deník, a zatímco Charlotte bojuje v kómatu o život, Sue skládá střípky jejího života, aby našla potřebné odpovědi. Hrozí se toho, že viníka moc dobře zná a že by snad nakonec mohla být oním spouštěčem ona… její vlastní život skrývá děsivé a dávno zapomenuté tajemství, které nyní touží zpátky na světlo. Před kým a proč chtěla dospívající mladá dáma uniknout? A jak vše souvisí s temnou minulostí samotné Sue?

Nehoda, z nakladatelství Domino, je psychothrillerem z pera autorky C. L. Taylor, kterou čeští čtenáři znají už díky předešlé skvělé knize Lež. Nehoda drží laťku, poměrně vysoko nasazenou první thrillerem. Autorka umně střídá minulost s přítomností, a velmi pozvolna rozkrývá celý příběh tak, aby si jej čtenář mohl poskládat a přitom byl stále v napětí, jak vše dopadne. V jeden okamžik se děj spojí a hrozby z minulosti se velmi reálně a děsivě zhmotní v současném životě hlavní hrdinky Sue.

Psychothriller nemá ambice stát se velkým literárním dílem. Jeho úkolem je zaujmout, vyděsit, pobavit a donutit čtenáře hltavě otáčet stránku za stránkou, aby už zjistili, kdo dohnal Charlottu do spárů smrti. Všechny tyto podmínky výtečného thrilleru rozhodně splňuje Nehoda beze zbytku. Autorka navíc přivádí na scénu příjemnou a velmi uvěřitelnou hrdinku, které budete s chutí fandit, aby zachránila svou dceru a potažmo i sama sebe.

Nehoda je čtením pro milovníky dobrých příběhů, neutuchajícího napětí, ale i žen, které se nehodlají jen tak snadno vzdát.

Nejnovější příspěvky na webu:

Odhalte s námi nová tajemství Prahy

Odhalte s námi nová tajemství Prahy

21. Listopad 2019

„Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat. Tam v lese je místo, třicet honů odtud vzdálí, Vltava řeka je obíhá. To na půlnoc ohrazuje potok Brusnice hlubokým ouvalem, na polední pak straně skalnatá hora vedle lesa Strahova. Tam, když přijdete, najdete člověka prostřed lesa, an tesá práh domu. I nazvete hrad, jejž vystavíte, Prahou.“ Takto znělo proroctví kněžny Libuše. Kde však má Praha své kořeny? Tok nenápadné Brusnice vytváří údolí, ve kterém stojí nejmalebnější pražská čtvrť Nový Svět. Brusnice po většinu své délky teče v pražské kanalizaci. Její pramen se nazývá Vojtěška a nachází se na zahradě břevnovského kláštera kousek od

Nové vydání francouzských lidových písní, tentokrát s notovými záznamy a CD skupiny Chairé

Nové vydání francouzských lidových písní, tentokrát s notovými záznamy a CD skupiny Chairé

21. Listopad 2019

Výbor francouzských lidových písní s libozvučným názvem Zpěvy sladké Francie si v českých knihovnách nalezl své místo už dávno. Mistrovský překlad Hanuše Jelínka, který texty vybral a uspořádal, oslovuje české čtenáře a posluchače napříč několika generacemi. Do svého repertoáru je zařadila i řada hudebníků. Sbírky Zpěvy sladké Francie a Nové zpěvy sladké Francie přinášejí lidové písně s širokou tematikou. Najdeme zde písně z dvorského prostředí, písně milostné i vyloženě žertovné či naopak truchlivé. Asi nejznámější reprezentantkou sbírky je píseň „Dezertér“, ve které voják kvůli nešťastné lásce spáchá vraždu, za kterou má být popraven. Své srdce káže poslat dívce, kterou miloval. Poslední vydání Zpěvů sladké Francie