Detektivky,  Knihy,  Tiskové zprávy

Knižní novinka: NĚMÝ. V Británii oceněná Historická krimi roku 2014 vychází v češtině!

Spread the love
Share

nemy

Paříž, 1792. Městem zmítají revoluční bouře a kanály se valí krev. Londýnský makléř Edward Savill se dozvídá o smrti svojí manželky, která po rozchodu s ním žila ve Francii. Francouzští uprchlíci se rozhodnout odvézt jejího desetiletého syna Charlese s sebou na Charnwood Court, sídlo ukryté na odlehlém anglickém venkově. Edward Savill se vydává Charlese vyzvednout, zjišťuje však, že chlapec je němý. Ačkoli byl svědkem nepředstavitelných hrůz, děsivé tajemství mu brání o nich promluvit. Uvězněn ve vlastní mysli věří, že mlčení je to jediné, co ho dokáže ochránit. Alespoň v to doufá… Nic z toho, co viděl a slyšel, se nedá popsat slovy.  Slova nedokážou vyjádřit vůbec nic.  Už žádná slova, nikdy. Za bdění ani ve spánku, tady ani kdekoli jinde, odteď už navždycky. Nikdy ani slovo.

Co vlastně viděl desetiletý chlapec? Podaří se mu překonat traumatický zážitek? Jaké tajemství skrývala jeho matka? Musela zamřít? Andrew Taylor na více než třech stovkách stran čtenářům předkládá dokonale propracovanou zápletku a mistrně vykreslené postavy, což dohromady tvoří mimořádně působivý příběh, jehož hloubce se vyrovná jen málokterý historický detektivní román. Němý je brilantně napsaná kniha, kterou až do poslední věty nedokážete odložit. Kvality novinky z nakladatelství Práh dokládá mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky – v Británii byl Němý vyhlášen Historickou krimi roku 2014.

Andrew Taylor (1951) patří k nejúspěšnějším britským autorům v žánru krimi, proslavily jej především historické detektivní romány  Malý Američan a Anatomie duchů. Je držitelem prestižních britských profesních ocenění, včetně toho nejvyššího – Diamond Dagger.

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Knižní novinka: NĚMÝ. V Británii oceněná Historická krimi roku 2014 vychází v češtině!

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy