Helena Herynková,  Knihy,  Kultura

Na Kladně se vysvlékli Donaha!

Spread the love
Share

Městské divadlo Kladno v letošní sezóně po dlouhé rekonstrukci opět otevírá své brány divákům. Na krásně zrekonstruovanou velkou scénu vstupuje soubor ve velkém stylu, americkým muzikálem Donaha.

Oceláři z Buffala v akci…

Oceláři z Buffala přišli o práci a už dlouho se plácají od ničeho k ničemu, zatímco jejich ženy pracují a živí rodiny. Jerry Lukowski, nejnespokojenější z nich, má navíc problémy s placením výživného a bývalá manželka mu chce odepřít vídání se synem. Jerry se však nehodlá jen tak lehce vzdát, a tak vymyslí smělý plán. Spolu s kamarádem Davem a dalšími chlapy z ocelárny chce nacvičit striptýzové číslo, vystoupit v místním klubu a vydělat kupu peněz. Aby nalákali co nejvíce senzacechtivých ženských, slibují, že půjdou úplně do naha!

Noah "Bejk" T. Simmons na konkurzu do Žihadel (Miroslav Večerka)
Noah “Bejk” T. Simmons na konkurzu do Žihadel (Miroslav Večerka)

Muzikál Donaha!, podle britské povídky a slavného filmového snímku, získal svou divadelní podobu na Broadwayi. Na první pohled jednoduchá komedie o partičce amatérských striptérů v sobě skrývá mnohem důležitější témata. Donaha! je příběhem o přátelství, odhodlání, sounáležitosti a touze neklesnout v očích vlastní ženy či dítěte. Vypráví o naději na druhé šance a snaze znovu si vydobýt své místo na světě.

Herci Městského divadla Kladno ladně plují na vlně příběhu a odhodlaně spějí k onomu očekávanému finále. Kdybych měla zmínit každého jednotlivě, nikdo by tak dlouhý článek nečetl. Proto si dovolím s pochvalou vypíchnout jen některé z ústřední ocelářské party. Martin Písařík v roli Jerryho dokazuje, že si s muzikálem rozumí, ve vážných i komických chvílích cele věříte jeho zápalu, lásce i studu. Jan Krafka zase vtiskl Davu Bukatinskému minimalistický humor a leckterou z jeho skvěle padnoucích hlášek si rádi zapamatujete. Miroslav Večerka jako „Bejk“ Noah převálcuje diváky upřímností a pohybovými schopnosti. A Tomáš Hron si svého Ethana užívá, především divačky s chutí zjihnou nad jeho jemností a zároveň silou podpořit blízkého v mezní životní situaci.

Ethan (Tomáš Hron) a Malcolm (Michal Maléř)
Ethan (Tomáš Hron) a Malcolm (Michal Maléř)

Mimo kvalitních hereckých výkonů nabízí kladenská inscenace také řadu světově proslulých hudebních čísel v pěveckém nastudování Petra Wajsara a choreografii Barbory Janatkové. Režisér Ondřej Brousek prokázal svůj cit pro hudbu a všechno dohromady nechalo vzniknout inscenaci, která se stala příjemným vstupem do letošní sezóny.

Jerry s Davem to dokázali!
Jerry s Davem to dokázali!

Ať oblečení či v negližé, Žihadla z Buffala v Městském divadle Kladno zaujmou, pobaví, dojmou a jednoduše stojí zato na ně vyjet.

Městské divadlo Kladno
https://divadlokladno.cz/

Nejnovější příspěvky na webu:
[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′

srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

 

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy