Spread the love

Přistěhovat se do nového města, začít chodit do nové školy, hledat kamarády a navíc získat nového otce a sourozence. To vše přináší sedmnáctileté duši neklid a stres. Když vás ještě k tomu obviní z čarodějnictví, není život žádná báseň… Americká mistryně hororu Lois Duncan přichází s knihou Šibeniční vrch.

Sedmnáctiletá Sarah se přestěhovala, se svou matkou Rosemary, do městečka Pine Crest, aby zde žily s matčiným novým partnerem Tedem a jeho dětmi. Sarah je v nové škole a městě nešťastná, nachází si však kamaráda Charlieho, očividně jednoho ze školních outsiderů.

Když ji nevlastní sestra Kyra (Tedova dcera) s kamarádem Erikem přesvědčí, aby se na školní pouti stala věštkyní, zdráhavě souhlasí. Dokonalý plán vyjde, nikdo nepozná, že Kyra tajně našeptává Sarah informace o spolužácích, a všichni uvěří, že Sarah skutečně ovládá okultní vědy.

Výborná zábava se však postupně mění v boj o holý život, když se několik „předpovědí“ splní a Sarah její spolužáci obviní z čarodějnictví. Stejně jako jinou Sarah, před mnoha staletími, při čarodějnických procesech v Salemu… Co se zprvu jeví jako školní ústrky a šikana, se velmi rychle stane honem, a vyvrcholí cestou na šibeniční vrch. Zdali někdo Sarah zachrání, už se dozvíte na stránkách románu.

Lois Duncan je autorkou více než padesáti knih pro děti i dospělé a byla oceněna mnohými cenami. Českému čtenáři bude jistě známa svou literární předlohou k filmům Tajemství loňského léta či Hotel pro psy.

Šibeniční vrch je dokonalým prázdninovým čtením pro všechny, jimž nedávno bylo, nebo teprve bude, sedmnáct. Jistě se rádi ztotožní s hlavní hrdinkou, jelikož všechny dospívající trápí problémy s láskou, přáteli i s postavením v hierarchii školy.

Autorka napsala čtivý román, jehož základem je tmářství, maloměšťáctví a strach z neznámého. Čtenář se tedy nejen pobaví, ale zároveň má šanci se i zamyslet nad spletitými cestami osudu. A také nad tím, že v mnohém se dnešní hypermoderní společnost bohužel dokonale podobá té ze Salemu 17. století.

 

ŠIBENIČNÍ VRCH, Lois Duncan
Vydalo nakladatelství Baronet, v roce 2014
www.baronet.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]