Knihy,  Renata Petříčková

David Deida: Sex jako cesta k Bohu

Spread the love
Share

sex-jako-cesta-k-bohu

Jsem si jistá, že tohle je tak individuální kniha, že kolik lidí, tolik názorů. Každého chytne někde jinde, a zcela jistě, každého naštve někde jinde. Najdete tu totiž pestrou směs nádherné lásky, a kruté pravdy a odhalení syrového konzumu „lásky“ a to nejen toho fyzického, ale i duchovního. Autor se snažil velmi hezky uspořádat kapitoly a vybrat témata. Ten, kdo jeho tvorbu zná, tak možná nedojde mnoha nových věcí, vlastně jen to „přeprané to“, co už autor v mnoha předchozích publikacích napsal, ale opakování je tady matka moudrosti a mnohé z toho, co tu píše, jsou jen další úhly pohldu nebo jiné souvislosti, do kterých své učení David Deida dosadil. Budete tu rozplývat nad krásou lásky a fyzického milování…. Budete opravdu cestovat díky svému tělu a tělu partnera k Bohu.

Najdete tu i odvrácenou tvář. Odvrácená strana mužství: konzumace žen a světa, to je pro každou ženu bolestivým čtením, zejména, má-li s něčím takovým osobní zkušenost, případně za nepřijetí takové zkušenosti byla ještě ke všemu odsouzena svým okolím… Na straně druhé překrásné a logiku nepostrádající čtení, které vám vezme hloubkou i lechtivým podtónem dech. Je to psychologie nejniternější lidské duše, podstaty muže i ženy. Sama nevím, jak jedním slovem tuto knihu popsat, protože obsahuje všechno. To krásné, i strany a texty, které byste nejraději vytrhali, protože ten obláček dokonalosti hyzdí tím ošklivým návratem do reality.

A oni to muži nemají lehké… A mnohdy si to těžké dělají jen díky pohodlnosti?

„Většina mužů snáší pocit věčné nespokojenosti a přitom čeká na den, kdy se všechno změní. Tahle mužská lenost – odkládání plné přítomnosti a nejhlubšího daru darování vašeho daru na budoucnost – je pro ženství nesnesitelná.

Vaše partnerka trpí, když něco odkládáte, i když mezitím usilovně pracujete na tom, abyste toho „dosáhli“. Intuitivně ví, že není čeho dosahovat. Jestliže nejste přítomní teď, jestliže umocňujete  nedostatek hloubky, jak to podpoří vaši schopnost být ještě víc přítomný v budoucnosti?

I kdyby na vás čekala spousta práce, pravý růst znamená rozvíjet schopnost zůstat svobodný a přítomný uprostřed činnosti, nejen když je hotová. Soustředění je v pořádku: nepružné zhroucení lásky – když se chováte jako pitomec, dokud práce nebude hotová – ale v pořádku není.“

A tak bych možná řekla, že kniha je o tom, co ženy chtějí, a proč se muži chovají jako pitomci.

Laskavější čtenář promine občasné vulgární výrazy, nebo chvílemi necitlivě podaná fakta, ale při druhém čtení už pochopíte záměry, se kterými autor takhle šokoval. On to tím zdůrazňoval! A určitě je to kniha, kterou je dobré si přečíst ještě jednou. Nedat na první dojem, který se může odvíjet od toho, v jakém jste rozpoložení. A my dámy, máme rozpoložení často v průběhu měsíce diametrálně jiná… jinak vás to osloví v době ovulace, jinak v době menstruace. No ano, promiňte mi tu syrovost, asi mne stále ještě ovlivňuje tohle neobyčejné a stále ještě revoluční dílo Davida Deidy.

Je to autor, který je často citovaný v jiných knihách, někteří si jeho dílo dokonce vezmou a přepracují ho po svém, sami se dívají na svět a do své duše po jeho vzoru a předávají tak jeho myšlenky dál. Pokud si dobře vzpomínám, jedním z nich byl i Mark Owen a jeho kniha Pochlap se!, která z Deidova učení beze zbytku vychází.

A tak je to mazlivé čtení, stejně jako čtení tvrdé. Ale rozhodně vám pomůže nahlédnout pod pokličku naplněného vztahu. A to nejen sexuálního.

O autorovi:

David Deida je považován za jednoho z nejpřevratnějších a nejprovokativnějších duchovních učitelů současnosti. Jeho učení a knihy o radikálně praktické spiritualitě hluboce ovlivnily směr našeho duchovního a sexuálního růstu. Jeho knihy byly přeloženy do více než pětadvaceti jazyků a stávají se doporučenou literaturou na univerzitách, workshopech a mužských i ženských skupinách po celém světě. Jako cenný zdroj pro duchovní transformaci a posvátnou sexualitu ho cituje mnoho dalších autorů.  Pořádá také své vlastní workshopy zaměřené na probuzení mysli, těl i srdce.  (www.deida.info)

Mezi jeho předchozí úspěšné tituly patří například: Cesta pravého muže, Cesta nespoutané ženy, Kdy  jde o muže, Intimní splynutí, Prostá pravda, Cesta vášně.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy