Share

Secese čili art nouveau, Paříž a plakáty, které zná celý svět. Těmito několika slovy lze dokonale představit skvělého malíře Alfonse Muchu. Nyní můžete mít kousek díla slavného umělce pořád u sebe, díky kolekci od nakladatelství Presco Group.

IMG_20160406_161018

Alfons Mucha byl český malíř, grafik a designér období secese. Téměř přes noc se stal slavným díky divadelnímu plakátu, vytvořenému pro herečku Sarah Bernhardtovou. Nakonec jich pro divadlo vytvořil celou sadu.

Mimo světoznámých děl vzniklých během pařížského období na přelomu století, mu největší věhlas přinesl cyklus velkoformátových obrazů Slovanská epopej, kterou až do konce letošního roku vystavuje Národní galerie v Praze.

Méně známé už ale je, že Mucha hojně pracoval také v oboru užitého umění. Tvořil návrhy obalů pro spotřební zboží, maloval jídelní lístky, kalendáře či dekorativní zástěny. Za zmínku rozhodně stojí i grafická předloha první československé poštovní známky či bankovek.

IMG_20160406_161326

Právě posledně zmíněnému odvětví se rozhodlo vzdát hold nakladatelství Presco Group a vytvořilo bohatou kolekci spotřebního zboží s Muchovými motivy. Zvolili zjednodušené plakáty s ženskými postavami, převedené do jednobarevné verze.

Vybrat si můžete  z plátěných i papírových tašek, věnovat francouzské víno ve stylové dárkové tašce či uložit kosmetiku do příjemné etuje. Umělecky založeným trampům jistě udělají radost muchovské plechové hrnky, zapalovače a hrací karty. Knihomoly uhranou magnetické knižní záložky, diáře a poznámkové bloky.

IMG_20160408_073022

Užít si můžete i romantickou vycházku v dešti, pěkně schovaní pod jedním z deštníků z povedené kolekce.

Alfons Mucha byl malířem, designérem a rovněž vlastencem. A také milovníkem kvalitně zpracovaného grafického návrhu, proto si myslím, že i jeho by kolekce výrobků z nakladatelství Presco Group potěšila.

www.presco.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají