Share

Chod dějin od pradávna ovlivňují velcí muži a ženy. Ale celá společenství vždy stojí na jednom malém, obyčejném človíčkovi. Bez něj by nebyl svět tam, kde je. Vydejte se na zábavnou výpravu dějinami s knížkou Človíček v trojobalu.

IMG_20160110_131027

Proč je Človíček právě v trojobalu? Jelikož jsme stejně jako řízek uzavřeni několika vrstvami zvyků, povinností a pravidel. Na rozdíl od řízku si některé vrstvy neseme s sebou od narození, další se na nás nabalují cestou životem. Filip Jan Zvolský, autor čtivé a lehce stravitelné povídkové knihy Človíček v trojobalu, zve čtenáře na napínavou cestu časem a zamýšlí se nad úlohou obyčejných Človíčků ve společnosti.

Filip Jan Zvolský se rozhodl na krátkých, povětšinou úsměvných povídkách ukázat, že všechny dějinné události a historická období měly svého Človíčka, malého, nenápadného člověka, který se ne vždy vlastní vůlí stává hybatelem dějin. Od pravěku do 21. století můžeme najít příběhy, za nimiž se skrývá nějaký nedůležitě důležitý Človíček nebo Človíčková. Že tomu nevěříte a není to pravda? Dobrá, možná ne všechny příběhy knihy Človíček v trojobalu se staly přesně tak, jak o nich píše autor, ale při jejich čtení se rozhodně pobavíte.

IMG_20160110_131100

Navíc autor vyprávění doplnil i vlastními veselými ilustracemi. A na úplný závěr ještě malá douška. Až vezmete knihu poprvé do ruky, povšimněte si knižního přebalu. Zvolského Človíček je totiž skutečně v trojobalu!

ČLOVÍČEK V TROJOBALU, Filip Jan Zvolský
vyšlo v roce 2015
www.filipjanzvolsky.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají