Helena Herynková,  Knihy

Zrníčka pohádek v jednom klásku

Spread the love
Share

U Hrdličků končí školní rok a Viktorce s Viktorem začínají prázdniny. Po vánočním Pohádkovém zvonečku přichází Jana Semelková s novou knížkou pohádek a vyprávění. Právě dozrál POHÁDKOVÝ KLÁSEK.

Holčička Viktorka a její mladší bráška Viktor tráví prázdniny s babičkou Karlou a dědečkem Karlem. A i když s sebou Karel nemá své vyprávěcí křeslo, děti se nemusejí bát, na pohádky a rozličná říkadla jistě přijde řeč.

Autorka Jana Semelková volně navázala na svou vánoční knížku a zve velké i malé čtenáře k další dávce poetického čtení. Opět velmi umně spojila veselé vyprávění o rodině Hrdličkových, takřka kouzelné rodině, kde prarodiče dětem čtou a vzájemně si vyprávějí, se známými i méně známými pohádkami a dětskými říkadly.

Pohádkový klásek provede čtenáře celými prázdninami. Prožijte s Hrdličkovými opékání buřtů, výlety, dobrodružství na chalupě i návrat do školy. Letními příhodami jsou protkány pohádky Boženy Němcové, Elišky Krásnohorské, verše J. V. Sládka i dětská rozpočítadla a lidová říkadla.

Stejně jako postupně dozrává obilí, až se z něj stane pevný klásek, odvíjí se i nitka vypravování dědy Karla. Pohodlně se usaďte, pohádka je tu.

Kniha je doplněna kouzelnými ilustracemi Marcely Walterové.

 

POHÁDKOVÝ KLÁSEK, Jana Semelková
vydalo nakl. JAS, v roce 2014
www.jasknihy.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

 

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy