Share

Stát se matkou. Odnosit a přivést na svět svého vlastního potomka. Tato touha provází životy téměř všech dívek a žen, a většině se rovněž vyplní. Bohužel stále existuje mnoho takových, jimž příroda mateřství odepřela. Nad osudy tří žen, jejichž životy se navždy protnou díky náhradnímu mateřství, se zamýšlí Edith Holá ve svém románu O ženách a o lásce.

„Ženy jsou složeny z mnoha barevných provázků. Člověk nikdy neví, za který má zatáhnout. Ať už zatáhne za jakýkoliv, vždy se stane něco, co vůbec nečeká,“ říká anotace knihy. A má rozhodně pravdu.
Edith Holá předkládá čtenářům niterný pohled do složité ženské duše. Když se Veronika rozhodla stát náhradní matkou, ani v nejmenším netušila, kolik problémů jí to přinese. Šťastná Ilona, které Veronika odnosila dítě, se stala matkou, jenomže nikdy nezapomene, že svou dceru neporodila. A co děvče, které oba životy svým narozením spojilo? Jestlipak se někdy dozví pravdu? Pouto mezi matkou a dítětem nelze zpřetrhat přestřižením pupeční šňůry a autorka sama přeje všem dětem, aby jim nikdo nezatajoval jejich kořeny.

Jemný, příjemně vrstvený příběh zaujme jednoduchostí a zároveň mnohoznačností. Sledujete tři životní osudy, vzájemně a doživotně propletené. Autorka se umně dotýká všech bolestných témat spojených se surogátním, čili náhradním mateřstvím. Román O ženách a o lásce se tak stává skvělou knihou pro všechny, které zajímají nevšední osudy neobyčejných hrdinek.

Za zmínku rovněž stojí, že autorka Edith Holá je koordinátorkou a spoluautorkou terapeutického projektu Pohádky pro kulíšky. Za svou práci pro nadaci Nedoklubko získala ocenění Purpurové srdce. Otevřete tedy ta svá srdce, a oči doširoka, a ponořte se do rozplétání barevných provázků o lásce a ženách…

O ŽENÁCH A O LÁSCE, Edith Holá
vydalo nakl. Jota, v roce 2014
www.jota.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]