Share

Když Harry, neohrožený policista, v předchozím díle padl pod výstřely, celý čtenářský svět se otřásl nad představou, že by mohl jeho příběh skončit špatně. V prozatím posledním díle série norského autora Joa Nesbo se však Harry nakonec vrací, aby pomohl svým kolegům vyřešit další zapeklitý případ.

Policie_Nesbo_audiokniha_3D_OneHotBook

Desátý díl slavné série se rozjíždí jako splašený vlak, a to i bez Harryho, vražda střídá vraždu a zločinci stále unikají. Zraněný muž v kómatu, jehož hlídá bezmála celá osloská policie a jeho jméno má zůstat snad navždy utajeno. Na místech minulých vražd jsou brutálně zabíjeni policisté nevyřešených případů. Stopy a důkazy jsou v nedohlednu a Harry Hole se stále do práce nehlásí. Vyřeší kriminálka tento zapeklitý případ i bez něj, nebo budou muset počkat na jeho radu? Jak dopadne Harryho příběh a nechá si autor ještě nějaké otevřené konce pro případné budoucí pokračování?

Autor Jo Nesbo

Autor Jo Nesbo

Jo Nesbo již dlouho předem avizoval, že nejnovější knihou Policie jeho série s hlavním hrdinou, sympaťákem a tvrďákem, Harrym Holem skončí, ale při své květnové návštěvě Prahy se přiznal, že se k němu možná zase někdy vrátí. Čtenáři si oddychli, že se třeba s Harrym neloučí navždy a s chutí se zabořili nosem do stránek Policie.

Zde se můžete poslechnout úryvek z audioknihy.

Do posledního dílu se mohli díky stejnojmenné audioknize vydavatelství OneHotBook samozřejmě zaposlouchat i hltači načtených příběhů. Přednesu se opět skvostně ujal Hynek Čermák, herec pražského Dejvického divadla. Kvalitní severskou detektivku pozvedl i podesáté na daleko vyšší úroveň. Čermák se sžil se svými hrdiny tak dokonale, že už pro své fanoušky provždy zůstane zapsán jako Harry Hole. Už tak napínavý a nervy drásající příběh je doplněn o hudbu, která báječně dokresluje Čermákův dokonalý výkon.

Autor Jo Nesbo a interpret audioknihy Hynek Čermák

Autor Jo Nesbo a interpret audioknihy Hynek Čermák

Harry Hole snad svůj poslední případ vyřeší a příběh Policie se dovrší. Vy nemusíte smutnit, poslechnout si třeba celou sérii znovu a prožít tak Harryho případy ještě jednou.

POLICIE, Jo Nesbo
Vydalo OneHotBook, v roce 2015
www.onehotbook.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Odhalte s námi nová tajemství Prahy

Odhalte s námi nová tajemství Prahy

21. Listopad 2019

„Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat. Tam v lese je místo, třicet honů odtud vzdálí, Vltava řeka je obíhá. To na půlnoc ohrazuje potok Brusnice hlubokým ouvalem, na polední pak straně skalnatá hora vedle lesa Strahova. Tam, když přijdete, najdete člověka prostřed lesa, an tesá práh domu. I nazvete hrad, jejž vystavíte, Prahou.“ Takto znělo proroctví kněžny Libuše. Kde však má Praha své kořeny? Tok nenápadné Brusnice vytváří údolí, ve kterém stojí nejmalebnější pražská čtvrť Nový Svět. Brusnice po většinu své délky teče v pražské kanalizaci. Její pramen se nazývá Vojtěška a nachází se na zahradě břevnovského kláštera kousek od

Nové vydání francouzských lidových písní, tentokrát s notovými záznamy a CD skupiny Chairé

Nové vydání francouzských lidových písní, tentokrát s notovými záznamy a CD skupiny Chairé

21. Listopad 2019

Výbor francouzských lidových písní s libozvučným názvem Zpěvy sladké Francie si v českých knihovnách nalezl své místo už dávno. Mistrovský překlad Hanuše Jelínka, který texty vybral a uspořádal, oslovuje české čtenáře a posluchače napříč několika generacemi. Do svého repertoáru je zařadila i řada hudebníků. Sbírky Zpěvy sladké Francie a Nové zpěvy sladké Francie přinášejí lidové písně s širokou tematikou. Najdeme zde písně z dvorského prostředí, písně milostné i vyloženě žertovné či naopak truchlivé. Asi nejznámější reprezentantkou sbírky je píseň „Dezertér“, ve které voják kvůli nešťastné lásce spáchá vraždu, za kterou má být popraven. Své srdce káže poslat dívce, kterou miloval. Poslední vydání Zpěvů sladké Francie