Detektivky,  Helena Herynková,  Knihy,  Kultura

Harry Hole podesáté, tentokrát k poslechu

Když Harry, neohrožený policista, v předchozím díle padl pod výstřely, celý čtenářský svět se otřásl nad představou, že by mohl jeho příběh skončit špatně. V prozatím posledním díle série norského autora Joa Nesbo se však Harry nakonec vrací, aby pomohl svým kolegům vyřešit další zapeklitý případ.

Policie_Nesbo_audiokniha_3D_OneHotBook

Desátý díl slavné série se rozjíždí jako splašený vlak, a to i bez Harryho, vražda střídá vraždu a zločinci stále unikají. Zraněný muž v kómatu, jehož hlídá bezmála celá osloská policie a jeho jméno má zůstat snad navždy utajeno. Na místech minulých vražd jsou brutálně zabíjeni policisté nevyřešených případů. Stopy a důkazy jsou v nedohlednu a Harry Hole se stále do práce nehlásí. Vyřeší kriminálka tento zapeklitý případ i bez něj, nebo budou muset počkat na jeho radu? Jak dopadne Harryho příběh a nechá si autor ještě nějaké otevřené konce pro případné budoucí pokračování?

Autor Jo Nesbo
Autor Jo Nesbo

Jo Nesbo již dlouho předem avizoval, že nejnovější knihou Policie jeho série s hlavním hrdinou, sympaťákem a tvrďákem, Harrym Holem skončí, ale při své květnové návštěvě Prahy se přiznal, že se k němu možná zase někdy vrátí. Čtenáři si oddychli, že se třeba s Harrym neloučí navždy a s chutí se zabořili nosem do stránek Policie.

Zde se můžete poslechnout úryvek z audioknihy.

Do posledního dílu se mohli díky stejnojmenné audioknize vydavatelství OneHotBook samozřejmě zaposlouchat i hltači načtených příběhů. Přednesu se opět skvostně ujal Hynek Čermák, herec pražského Dejvického divadla. Kvalitní severskou detektivku pozvedl i podesáté na daleko vyšší úroveň. Čermák se sžil se svými hrdiny tak dokonale, že už pro své fanoušky provždy zůstane zapsán jako Harry Hole. Už tak napínavý a nervy drásající příběh je doplněn o hudbu, která báječně dokresluje Čermákův dokonalý výkon.

Autor Jo Nesbo a interpret audioknihy Hynek Čermák
Autor Jo Nesbo a interpret audioknihy Hynek Čermák

Harry Hole snad svůj poslední případ vyřeší a příběh Policie se dovrší. Vy nemusíte smutnit, poslechnout si třeba celou sérii znovu a prožít tak Harryho případy ještě jednou.

POLICIE, Jo Nesbo
Vydalo OneHotBook, v roce 2015
www.onehotbook.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy