Share

Dva středoškoláci, kteří by měli řešit jen maturitu a zářnou budoucnost, mají bohužel úplně jiné starosti. Když se ale spojí dohromady, poznají možná Všechny malé zázraky.

large

Theodor Finch je školní outsider a terč obecného posměchu. Trpí nemocí, jež neblaze ovlivňuje jeho jednání a chování. Finch netouží po ničem jiném než po klidu a většinu času vymýšlí způsoby, jak se sprovodit ze světa. Naproti tomu Violet Markeyová je školní hvězda, nebo alespoň donedávna byla. Chodila s nejkrásnějším klukem, bývala roztleskávačkou a měla nejbáječnější sestru na světě, dokud její život neobrátila naruby nehoda, při níž sestra Eleanor zemřela. Violet nyní počítá dny do maturity a snaží se jeden každý přežít.

Finch a Violet se neznají, ale jednoho dne je náhoda, nebo možná osud, svede dohromady. A když se rozhoduje o dvojicích na školní projekt, Finch si vybere za partnerku právě Violet. Jak se jejich vztah vyvine během objevování krás Indiany? Přerostou sympatie a zvědavost v lásku? A dokáží se vzájemně zachránit od beznaděje a touhy nebýt? To již prozradí román Jennifer Nivenové Všechny malé zázraky.

Nivenová překládá čtenářům prostý příběh, který by mohl potkat každého z nás. Všechny malé zázraky jsou knihou o naději, ztrátách i nálezech, a především o tom, že z maličkostí se skládá svět. Život je plný malých překvapení a stojí za to si jich všímat. Knížka Jennifer Nivenové je pro mě podobným překvapením. Příběh, jenž mě zaujal názvem a obsahem, se mi po přečtení hluboce vryl do paměti. Všechny malé zázraky jednoznačně stojí za objevení a jistě se zařadí do knihoven a srdcí mnohých čtenářů. S trochou drzosti bych si knihu dokonce dovolila přirovnat k příběhům nedostižného Johna Greena.

Svižný děj ubíhá stejně lehce jako cesta dvou mladých výletníků, skáče přes překážky a stinná místa, aby vám nakonec vyrazil dech jako svěží vítr. Nechte se pozvat do krásných zákoutí Indiany a složitých myslí dospívajících.

VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY, Jennifer Nivenová
Vydalo nakladatelství Yoli, v roce 2015
www.yoli.cz

Knížka je ke koupi ve všech dobrých knihkupectvích, například v síti Neoluxor.

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají