Share

Nová sezóna se sice ještě pomalu probouzí, ale divadla už zase plně ožila. A lákají diváky nejen na kvalitní inscenace, ale rovněž připravují různé specialitky a vylepšení, díky nimž se budete v divadle cítit vítáni a jako doma. Třeba Divadlo v Dlouhé se rozhodlo pojmout zářijové reprízy své nové inscenace jako oslavu narozenin.

11255797_10153068146688381_4789510252815838261_o

Viktorovi je devět let, měří metr osmdesát a je děsně inteligentní. V den svých narozenin se náhodou dozví, že jeho otec nemá poměr jen s jejich služkou, ale udržuje milostný vztah i se ženou svého nejlepšího přítele. Nemůže to přenést přes srdce a na večírku, pořádaném na jeho oslavu, prostřednictvím drzých a nevhodných poznámek vše zveřejní, čímž vyvolá mezi členy obou spřátelených rodin totální chaos.

Jan Meduna a Magdalena Zimová

Jan Meduna a Magdalena Zimová

Inscenace Viktor aneb Dítka u moci, v režii Jana Mikuláška, se odehrává během oslavy devátých narozenin titulního hrdiny. Vzhledem k tomu, že Viktor se narodil 12. září, rozhodli se v Divadle v Dlouhé pojmout obě zářijové reprízy zčásti jako narozeninovou oslavu. Každý divák dostane minizákusek a dvojice program. Pokud byste chtěli v této hře pokračovat ještě dál, můžete přinést dárek i samotnému oslavenci, tedy spíše jeho představiteli Janu Medunovi.

Oslava, která se trochu zvrtla

Oslava, která se trochu zvrtla

Hra surrealistického básníka a dramatika Rogera Vitraca je jakousi parafrází na Shakespearova Hamleta, nelítostně krutou a současně nesmírně zábavnou satirou měšťáckého pokrytectví a přizpůsobivosti. Dnes již klasickou, ve své době podvratnou a skandální, tragickou frašku inscenoval poprvé v roce 1928 prorok moderního divadla Antonin Artaud ve svém Divadle Alfreda Jarryho. Do obecného povědomí se ovšem dostala až v roce 1962, kdy ji s mimořádným ohlasem v Paříži nastudoval dramatik Jean Anouilh.

Od června 2015 můžete Viktorův příběh zhlédnout v příjemném prostředí pražského Divadle v Dlouhé a mimo Jana Meduny se ve hře představí Veronika Lazorčáková, Robert Milouš, Helena Dvořáková, Magdalena Zimová, Klára Sedláčková-Oltová, Jiří Wohanka a další.

Viktor (Jan Meduna) vás uchvátí do své moci.

Viktor (Jan Meduna) vás uchvátí do své moci.

Vydejte se do divadla, užijte si výborných hereckých výkonů a k tomu okuste, jak může chutnat divadelní narozeninová oslava. Inscenaci Viktor aneb Dítka u moci hrají v Dlouhé 16. a 30. září.

www.divadlovdlouhe.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají