Divadlo,  Glosy,  Kultura,  Tipy na výlet,  Tiskové zprávy

Národní divadlo Praha ožívá na všech scénách

Spread the love
Share

Nová divadelní sezóna se blíží mílovými kroky, mnohé divadelní soubory přivítají první diváky hned příští týden, pěkně zčerstva. I Národní divadlo v Praze otevírá sezónu a láká na premiéry, speciální programy k zahájení i novinky z dílny nového vedení.

building-nd-bg

Hned 6. září můžete spolu se všemi soubory Národního divadla v Praze slavnostně zahájit novou sezonu. Připravili pro vás speciál BAROVÁNÍ, kde se tentokrát představí členové všech souborů, tedy i sólisté Baletu a Opery i další zajímaví hosté.

Jako první se do nové sezóny vrhne soubor baletu Národního divadla. Hned 2. a 4. září se můžete přijít podívat na magické představení Čarodějův učeň. Moderní balet plný hluboké symboliky a magie. Tajemné a tolik poetické, takové je autorské představení na motivy lužickosrbské legendy režisérského dua SKUTR. Příběh o chlapci, který se nechal zlákat černou magií, a o lásce, která je silnější než všechna kouzla, jistě potěší malé i velké diváky.
Dobrou zprávou z baletu rovněž je, že oblíbené Sólo pro tři, choreografie Petra Zusky na nesmrtelné písně Brela, Vysockého a Kryla v září opět zazáří na jevišti. Choreografie přináší jak nadčasové pojetí smrti, lásky a zrady, tak i nečekaný humor.

Umělecký ředitel opery a dirigent Petr Kofroň zve na 8. září na zahajovací koncert. Kofroň vybral z hudebního archivu několik odložených, a přece hodnotných či efektních orchestrálních děl, která soubor představí divákům.
Děti mohou na Nové scéně v září opět zhlédnout kouzelné miniopery v podání Dětské opery Praha. Inscenace vás zavede do světa hned čtyř pohádek, které zhudebnili Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák.

building-stavovske-bg

I soubor činohry Národního divadla zve již nyní na novinku Spolu/Sami, jejíž premiéra se uskuteční v listopadu 2015. Jedna noc, šest lidí, tři příběhy. Bezdomovec miluje nemocnou pouliční muzikantku, ale bojí se ji oslovit. Dva homosexuálové v baru hledají blízkost, ale nechtějí se přiblížit. Muž omylem zazvoní u dveří a žena, která mu otevře, ho pozve dál. Hra Anji Hillingové vypráví tři příběhy se syrovostí, intenzitou a naléhavostí, která bere dech a vzniká v režii nového uměleckého šéfa činohry Daniela Špinara.
Nový umělecký šéf Daniel Špinar rovněž připravuje tři unikátní večery (Zábor, Šaráda, Výprava), které vám představí soubor a scény, jak je zatím neznáte. Nahlédnete na místa, kam se běžný divák nepodívá, zažijete klíčové historické momenty divadel a těšit se můžete i na opravdu blízká setkání s herci. Nová krev na scénách Národního divadla bude určitým happeningem, dnem otevřených dveří či interaktivním site specific představením.

Ať si již vyberete některé z představených či úplně jiné inscenace a speciality z programu Národního divadla, jistě si užijete nevšední kulturní zážitek.

Zdroj informací: www.narodni-divadlo.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy