Spread the love

Čtvrtá sezóna pražského divadelního souboru 3D company, který hraje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, se pomalu blíží ke konci. Těsně před koncem však uvedou ještě jednu novinku. Na 28. června se chystá premiéra bizarní německé komedie Případ zborcené páteře.

pripad-zborcene-1

Po minulé premiéře současné vztahové komedie Smích zakázán uvádí soubor 3D company text úspěšné německé autorky Ingrid Lausund (*1965) na velmi aktuální téma. Pětice postav, zaměstnanců velkého šéfa, spolu soupeří v pracovních úspěších a především si navzájem neustále poměřují svůj sociální status. Snaží se o zvýšení kreditu i vlastního sebevědomí na úkor druhých a především bojují sami se sebou o rovnou páteř a možná taky o vlastní duši. Vystoupit z kolotoče chorobných ambicí, přetvářky a workoholismu ale není vůbec snadné. I přes poměrně závažné téma se diváci mohou těšit na bizarní komedii plnou překvapivých gagů, absurdních situací a dějových zvratů.

pripad-zborcene-2

„To přece není možný, aby tohle všechno byl jen špatnej vtip.
Chci zpátky svou páteř a chci, aby ze mě něco bylo. Někdo, kdo zas bude chodit vzpřímeně.“

Česká premiéra hry proběhla v roce 2006 v divadle Disk, kde byla velmi příhodně uváděna v jednom večeru s Čechovovou aktovkou Jubileum pod názvem Jubileum zborcené páteře v režii tehdejších absolventů DAMU Pavla Kheka a Petera Chmely.

První čtená zkouška

První čtená zkouška

V inscenaci Martina Vokouna hraje Natália Drabiščáková, kterou mohli diváci 3D company vidět v inscenacích Nezvěstná a Když se zhasne. Ivanu Korolovou čeká další premiéra po čtyřech letech strávených v první inscenaci souboru – komedii Central Park West, která bude mít 29. 6. derniéru. Pánská sekce, tedy Lukáš Pečenka, Tomáš Kobr a Václav Werner Kraus, spolupracuje s 3D company poprvé, ale diváci je mohou znát z několika pražských divadel.

Premiéru odehrají 28. června 2015 od 19:00 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, první repríza je v plánu na 30. června 2015.

Více informací na Facebooku souboru www.facebook.com/divadlo3dcompany.

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]