Share

A. J. Fikry býval šťastný, spokojený, svou lásku dělil mezi manželku a knihy. Když jeho milovaná žena zemřela při nehodě, zbyl mu jen svět příběhů. Jednoho dne se ale na Fikryho prahu začne psát příběh zcela nový, který navždy změní jeho osud.

IMG_20150407_070639

Román Příběhy opředený život A. J. Fikryho je milým a něžným vyprávěním o jednom obyčejně neobyčejném životě. A. J. Fikry vlastní a provozuje knihkupectví na odlehlém ostrově Alice v Massachusetts. Ač je v nejlepších letech, snadno jen lze označit za morouse, nesnášenlivce a možná i snoba. Do jeho knihkupectví Ostrov nesmí žádná neschválená kniha, odjakživa odmítá všechny prosby o charitativní pomoc či jiné skutky pro město. Od té doby, co jeho manželka tragicky zahynula při autonehodě, se vzdal všech nadějí a upadl do letargie. Čas tráví jen s knihami, stravuje se mraženými polotovary. Snad by tak i dožil, kdyby mu do života nevpadla tajemná žena.

Označení „žena“ je silné slovo, Maye jsou totiž pouhé dva roky, když se Fikrymu objeví na podlaze knihkupectví. Mayina maminka ji nechala knihkupci v opatrování, aby jí zajistila lepší život, načež svůj vlastní smutně zakončila. A. J. je postaven do zcela nové situace, s níž se musí popasovat. Jak je jeho dobrým zvykem, hledá moudrost v knihách a pomalu seznamuje holčičku se světem kouzelných příběhů. Jak zvládne Fikry dvouleté, tak trochu přechytralé dítě? A pomůže mu Maya znovu nalézt ztracenou sílu a naději? Získá A. J. opět možnost okusit lásku? To již prozradí Příběhy opředený život A. J. Fikryho.

Americká spisovatelka Gabrielle Zevinová stvořila příběh z malého města, kde se všichni znají, dokážou si pomoci a zajímají se o osudy druhých, a kde je knihkupectví jedním ze středobodů dění. Čtenáři se mohou cele propadnou do děje a s hrdiny prožívat jejich osudy. Čtenářky budou s chutí a velkým očekáváním sledovat snažení A. J. Fikryho. Všichni pak užasnou nad knihkupcovou proměnou. Příběh A. J. Fikryho a jeho malé Mayi je navíc velmi jemně a nenásilně prošpikován příběhy Fikryho milovaných knih, jež budete chtít ihned po dočtení románu sehnat a zhltnout.

Nejen knihomolové si zamilují všechny obyvatele malebného Alicetownu. Přijměte pozvání do světa knih, vlídných lidí a příběhů, které zahřejí u srdce. Zvonek nad vchodem se právě rozcinkal, vstupte do knihkupectví Ostrov.

PŘÍBĚHY OPŘEDENÝ ŽIVOT A. J. FIKRYHO, Gabrielle Zevinová
vydalo nakl. Argo, v roce 2015
www.argo.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]