Spread the love

Bezlepková dieta, celiakie neboli intolerance lepku, je dnes již zařazena mezi civilizační choroby. Už ale není tak strašidelnou diagnózou, jak tomu bylo dříve. Lidé s bezlepkovou dietou mohou s úpravou stravování hodovat bez dalších omezení.

160948

Autorce knihy Moučníky bez lepku, se málem zhroutil svět, když zjistila, že má doma dceru s intolerancí lepku. Postupně zkoušela různé postupy a poměry, experimentovala a z těch nejlepších vytvořila sbírku sladkých receptů, nad nimiž se zatetelí srdce nejedné hospodyňky.

V knize Ivany Šmatové najdete různorodou směsici receptů pro každou příležitost – koláče, buchty a řezy na všední i nedělní stůl, narozeninové i jiné dorty. Milovnice pečení objeví, že rovněž vánoční stůl může vonět bezlepkovým cukrovím. A když bude malé nezbedníky honit mlsná, maminka jim s knihou Moučníky bez lepku upeče horu výborných sušenek.

Recepty jsou jednoduché a stručné, aby se jich nezalekly ani pekařky začátečnice. Každý rozpis se autorce vešel na jednu stranu, takže kuchařka působí moderně a dynamicky. Všechny moučníky jsou doplněny krásnými a lákavými fotografiemi hotových výtvorů. Výhodou je, že autorka nenutí čtenářům žádnou bezlepkovou mouku, takže mají možnost zkoušet různé druhy a vytvořit si tak zcela originální verze receptů.

Více než sedm desítek sladkostí, které nabízí publikace Moučníky bez lepku, dodá vašim všedním i svátečních dnům voňavou pohodu a neobvyklou chuť.

MOUČNÍKY BEZ LEPKU, Ivana Šmatová
vydalo nakladatelství Grada Publishing, v roce 2015
www.grada.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]