Glosy,  Kultura,  Tiskové zprávy

Vtip měsíce: Jenom takové malé kreslené legrácky

Spread the love
Share

Věděli jste, že existuje soutěž o kreslený vtip měsíce? Pokud ne, tak teď už to víte, protože pro vás máme říjnové výsledky a pozvánku k účasti v listopadovém kole… Jakoby si porota soutěže o nejlepší kreslený vtip měsíce řekla, že těch vážných politických témat bylo dost a ocenila dvě sympatické legrácky. Porotci z řad pořádající České unie karikaturistů a tří posledních vítězů soutěže se však rozhodně na ničem takovém dohodnout nemohli. Hlasování probíhá tajně e-mailem, takže nikdo z porotců neví, jak volí ostatní. Výsledky říjnového kola jsou však velmi překvapivé nejenom volbou tématu.

Autor vtipu Jaroslav Cimprich

Vůbec poprvé došlo k rovnosti bodů na prvním místě. Vítězové jsou tedy dva. A druhé velké překvapení: ani jeden z nich není členem České unie karikaturistů, jediného sdružení, které v České republice zastřešuje tvůrce kresleného humoru. Už jednou se to letos stalo, když dubnové kolo vyhrál Pavel Rychtařík. Ten však jen o několik měsíců později do ČUK vstoupil. Třeba se podobný scénář bude opakovat i s vítězi kola říjnového. Jejich jména jsou Jaroslav Cimprich a Tomáš Gayer.

Autor vtipu Tomáš Gayer

Soutěž Vtip měsíce obeslalo 25 karikaturistů 65 svými pracemi. Vzácná vyrovnanost je znát i z dalšího umístění. I o třetí místo se totiž dělí dva vtipy – od Radka Stesky a Vladimíra Líbala. Jen o bod za nimi se umístila kresba pastelem Jiřího Srny a dvě černobílé kresby od Vhrstiho. Všechny obrázky si můžete jako vždy prohlédnout na stránkách České unie karikaturistů www.ceska-karikatura.cz pod záložkou Vtipy měsíce.

A za zmínku rovněž stojí, že Vhrsti 1. listopadu představil svou autobiografickou knihu Nejdůležitější věc na světě.

Přihlašování soutěžních prací do listopadového kola již probíhá. Karikaturisté můžou poslat maximálně tři své práce do 20. listopadu na e-mail vtipy@vhrsti.cz ve formátu JPG.

 

 

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy