Share

Divadelní spolek Kašpar (doma v Divadle v Celetné), se letos rozhodl, že svým divákům připraví začátek sezóny v opravdu velkém stylu a v říjnu pořádá divadelní festival Kašpar.Start.

Řeknete si možná, že divadelní festivaly pořádá kdekdo a Kašpaři tak nejsou ničím výjimečným. Ale to se pletete, protože Kašpar.Start není ledajaký festival! Kašpaří „otvírák“ bude totiž pořádným divadelním maratónem pro milovníky her výše zmíněného divadelního spolku.

Během patnácti dnů můžete zhlédnout hned 23 kašparovských titulů, navíc s příjemnou slevou 30 % na vstupném. Festival zahájí letošní první premiéra, inscenace Terminus v režii Marka Němce, a pak už to v Celetné bude míhat jen a jen kvalitními kusy. Těšit se můžete na velká shakespearovská dramata, příběhy lásky a nenávisti, drobné komedie i šansonový večer. Kašpaři prostě ukáží vše, co na nich máme rádi.

Kašpaři také nazkoušeli nejkratší hru Václava Havla – Chybu – snad v nejširším obsazení v historii. A když nebudete mít pořád divadla dost, zajděte s dětmi na některé z improvizovaných nedělních představení.

Ale nejen divadlem na festivalu živ je člověk, takže je pro diváky samozřejmě připraven i zajímavý a velmi speciální doprovodný program. Zajímalo by vás třeba, jak to vypadá, když se herci postaví za bar nebo za DJský pult? Nebo byste chtěli prožít večírek s mimořádným nápojovým i jídelním lístkem v milé společnosti? To, a nejen to, se na vás v Celetné chystá.

A komu se nebude chtít po představení domů, může trávit zbytek večera na baru, v kavárně nebo na pavlači, samozřejmě ve vybrané společnosti, nebo si i pobesedovat s tvůrci.

Prostě a jasně, bude to Kašpaří říjen všemi směry, všemi smysly a v celém divadle.

 

 

Máte-li tedy chuť, divadelní elán (a možná taky vhodný spacák), přijďte si pořádně nastartovat divadelní sezónu…

 

 

KAŠPAR.START – divadelní festival

7. – 21. října 2013

Divadelní spolek Kašpar, Divadlo v Celetné, www.divadlovceletne.cz

 

Helena Herynková

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]