Share

Než americký romanopisec napsal svá největší díla, vydal i menší novelu Sedm katů z Mnichova, napínavý příběh z poválečného Německa.

570x460x0_8216f1902c26b950482fe1b10d6b7c99

Novela Sedm katů z Mnichova vyšla prvně již v roce 1967, celé dva roky před vydáním slavného Kmotra. Mario Puzo knihu napsal pod pseudonymem Mario Cleri a je moc dobře, že se k ní později přiznal.

Sedm katů z Mnichova je příběhem Michaela Rogana, bývalého kapitána americké rozvědky. Muž s fenomenální pamětí a uměním v luštění tajných kódů se deset let po skončení druhé světové války vrací do Německa, aby pomstil sebe, ale především svou tragicky zemřelou manželku. Rogan byl s milovanou Christine za války zajat, vězněn a drasticky mučen sedmičkou vyšetřovatelů v Mnichově. Nebohá Christine kruté výslechy nepřežije. Rogan se však rozhodl nezapomenout a všem sedmi se pomstít. Hodlá jim oplatit stejnou, ne-li horší mincí – zabít je. Jeden z obávaných vyšetřovatelů je navíc mafiánským bossem. Zda se to Michaelovi povede či nikoliv, to vám samozřejmě předem neprozradíme.

Tato i poměrně útlá kniha dává tušit mnohé z budoucího spisovatelského umění Maria Puza. Autorův syrový, přesto však sytý vypravěčský styl rozhodně i v raném díle potěší a uchvátí nejen Puzovy fanoušky. Sedm katů z Mnichova, vydaná z nakladatelství Knižní klub, zaujme napínavým příběhem, sympatickým hlavním hrdinou i možností nahlédnout do tvorby tehdy začínajícího, nyní již světoznámého mistra pera.

Nejnovější příspěvky na webu:
[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′

srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]