inspirace z kuchyně,  Recepty,  Soňa Rivera

Nový recept: těstoviny s mascarpone, šunkou a hráškem. Dobrou chuť!

Minule jsme potěšili naše smysly skvostným jahodovým koláčem s mascarpone. Přečtěte si recept, podívejte se na krásné fotografie a můžete si také doma vyrobit lahodný italský sýr – více zde.

Nicméně mascarpone nemusíte připravovat jen na sladko. Vyzkoušejte si dnešní recept – třeba právě jako inspiraci pro lehčí sobotní večeři nebo zítřejší oběd.

Těstoviny s mascarpone, šunkou a hráškem

[wpcol_3fifth id=”” class=”” style=””]

Co budete potřebovat?

400 g těstovin

Na omáčku:
1 malá cibule
200 g šunky
1 smetana
250 g mascarpone
2 hrsti mraženého hrášku
sůl, bílý pepř
pažitka
olej

Na oleji osmahneme nakrájenou cibulku, přidáme šunku a hrášek a prohřejeme.

Přilijeme smetanu, počkáme, až se začne vařit, a dáme do ní rozpustit mascarpone. Omáčku dochutíme solí a bílým pepřem, na závěr vmícháme nasekanou pažitku.

Místo smetany můžete použít i šlehačku, omáčka pak bude krémovější, ale také tučnější.

Dobrou chuť.

[/wpcol_3fifth] [wpcol_2fifth_end id=”” class=”” style=””]Do tohoto receptu použijete také pepř. V naší kuchyni je tak hojný a oblíbený, ale znáte některé zajímavosti o pepři?    Ve středověku byl pepř tak drahý, že ho mohli používat jen bohatí.
Sexuální apetit? Středověká církev odrazovala od používání pepře a zakazovala ho v klášterech. Proč? Protože podporuje tělesné žádosti.
Za objevení Ameriky může pepř? Pepř změnil světové dějiny. Protože byl tak vzácný a drahý jako také další exotická koření, vedlo to k podpoře námořních cest a snahy objevit lepší dopravní cesty do Indie a nakonec ke kolonizaci některých zemí a k objevení Ameriky.
Pepř v mumii? Bobulky černého pepře byly nalezené v nosních dírkách Ramesse II., kam mu byly vsunuty během mumifikačního rituálu v roce 1213 před n. l.
„Pepřové“ pověry? O černém pepři se věřilo, že léčí zácpu, průjem, bolesti uší, gangrénu, srdeční choroby, kýlu, chrapot, poruchy trávení, bodnutí hmyzem, nespavost, bolesti kloubů, problémy s játry, plicní onemocnění, ústní abscesy, úpal, zubní kaz, bolesti zubů. Vyráběly se z něho také masti na oči. Zřejmě nic příjemného.
Pepř lékem? V tradiční indické medicíně se stále používá jako domácí lék k úlevě od bolestí v krku, uvolnění nosní sliznice a proti kašli. Pepř má antioxidační vlastnosti a zahřívací účinky a zvyšuje výrobu serotoninu a beta-endorfinu v mozku. Podporuje trávení.
Nebezpečná kombinace? Kombinace pepře a octu může v budoucnu vést ke vzniku vředů.
[/wpcol_2fifth_end]

Soňa

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy