zdraví,  Ženy

Odpůrce kojení tvrdí, že jde o incestní vztah mezi matkou a dítětem.

Spread the love
Share

Je neuvěřitelné, že zatímco většina matek cítí, že by chtěla být svému dítěti co nejblíže a kojit ho, přesto existují určité skupiny lidí, které se skutečně veřejně staví proti kojení. Byly zmíněné jisté feministické postoje, ale iniciativa některých skupin – v tomto případě ve Spojených státech – došla až do stadia, kdy se proti kojení odvolávají i po právní stránce.

Kojte – kojení je nejen zdravé, ale je to také nenahraditelná sociální interakce. Je to nádherná blízkost se svým dítětem. A prosím, buďte tolerantní a citlivé k matkám, které z různých důvodů kojit nemohou. Trpí už tak dost a potřebují spíš psychickou podporu než výtky, jak jsou neschopné.

Akce si vyžádala petici a několik prohlášení a soukromá organizace nazývá kojení „incestním činem nemorální zvrácenosti“. Jsou místa, uvádí článek, kde žena může kojit dítě kdekoliv na veřejnosti, ať při procházce v parku nebo při rozhovoru s přáteli, a nikomu to kolem nevadí, „Amerika není jedním z těchto míst“, píše David Emery. Podle jeho zprávy mnoho Američanek své děti nekojí a samotná myšlenka na kojení je znervózňuje. Ve Spojených státech neexistuje žádná právní norma, která by zakazovala nebo podporovala kojení, přesto podle Davida Emeryho jsou zde určité zákony, které by mohly být vykládány jako omezení tohoto práva. La Leche League uvádí, že ženy musí opustit veřejné místo jako nákupní centra, knihovny apod. v případě, že chtějí nakojit své dítě, neboť kojení je v tomto duchu „obscénní“.

Leták proti kojení tvrdí, že více ne 200 000 amerických občanů podepsalo petici vyzývající Kongres, aby prohlásil kojení za protiprávní. Tento primitivní rituál prý porušuje občanská dětská práva a je incestním vztahem mezi matkou a dítětem, což vede k morálnímu rozkladu. Podle autora letáku je kojení vlastně ženský erotický zážitek, který si vybíjí na nevinných dětech. Jelikož se tedy prý jedná o určitou formu sexu, což je v rozporu se zdravým vývojem dětí, je to více než trestuhodné. (Tess Hennessy, NY).

Kojení na veřejnosti prý morálně „rozkládá“ americkou společnost tak, že skutečně nejen rozčílilo Tess Hennessy, ale sem tam se rozlítí i jiná skupina či se objeví zpráva v médiích. Kojení také vstoupilo do komiksu a podle samotného autora fantasy komiksů Dave Dormana je ale prý urážlivé, aby jeho sedmiletý syn koukal na obrázky, kde matka kojí dítě.

Američané proto nechápou, když vidí na svých zahraničních cestách po Evropě matku, jak bez ostychu krmí své dítě na lavičce třeba někde v parku. Ostych často mizí stranou – matky mají v těchto chvílích zcela jiné starosti. Minulý týden u zubaře v čekárně se během rozhovoru vietnamská maminka dokonce při kojení svého dítě  zcela odhalila; ani nezakrývala svůj drobný hrudní košík plínou či košilí. Dítě se dožadovalo mléka, zatímco matka se mnou rozebírala trhání předních zubů své starší dcery.  Tak co je to proboha za incestní erotický zážitek, paní Tess Hennessy!

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy