Glosy

V Torontu vyšel islámský manželský průvodce, jak účinně trestat manželku. Muslimové se brání a knihu odsuzují.

Spread the love
Share
"Slavné" torontské knihkupectví, které prodávalo kontroverzní knihu

V kanadském Torontu v těchto dnech šla úspěšně „na dračku“ kniha A Gift for Muslim Couple (Dárek pro muslimský pár), která okamžitě vyvolala mezi tamními silné nevole.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

 

Mezi naštvanými je nejen většinová společnost, ale také muslimové. Není divu. Tato kniha z obchodu Islámské knihy a suvenýry podává jasné rady, jak zacházet se vzpurnou ženou.

Podle „Dárku pro muslimský pár“ se muslimští muži jeví pouze jako ti, kteří uplatňují výchovné násilí na svých manželkách.

Kniha radí mužům, jak mají potrestat ženy, aby se „ukáznily“. Nejprve je musí pokárat, po té následuje pořádné vynadání, a pokud žena není stále ochotna se usměrnit, je potřeba ji ztlouci. Muž ji může udeřit rukou nebo holí, vzít ji peníze, tahat ji za uši, ale – autor doporučuje – přesto by ji neměl bít příliš (!)

Muslimové v Kanadě se obávají, kam vztek místních dál povede. Brání se, že takové jednání skutečně nepatří do moderních manželských svazků. Muslimské ženy se také odvolávají, že je jejich manželé nebijí. Prý pokud se to stane, je to velmi vzácné. Stejně tak, jako když křesťan zbije svou ženu. Ani v tomto případě to není ospravedlnitelné jednání.

Místopředseda sunnitské mešity Masjid Jame Mississauga, jakmile o této knize uslyšel, byl značně rozhořčen, a hodlá v pondělí vše prověřit. Originál knihy však ještě v ruce neměl. Podle jeho slov tato kniha neměla být nikdy vydána a ukazuje špatné světlo na muslimskou menšinu v Torontu.

Rovněž prezident Islámské společnosti v Torontu, Wasim Vania, se proti této knize ohradil.

Na druhou stranu jsou tací mezi torontskými muslimy, kteří tvrdí, že takové jednání je normální a není co skrývat.

Podle umírněného muslima Tareka Fataha kniha nepodněcuje k nenávisti, ale k bití ženy. „Je to pro vás nové, ale muslimská komunita ví, že je to zcela běžné, že ženu lze udeřit. Muslimští představitelé to popírají, ale….“

160 stránková kniha byla vydána v Novém Dillí v Indii a napsána Hazrat Ali Thanvi Maulana Ashrafem, který se považuje za „plodného spisovatele“ na poli islámského učení.

Navzdory uplatňování násilí, autor knihy v závěru uvádí, že by manžel měl jednat se ženou „s laskavostí a láskou, i když to bývá někdy hloupé a pomalé“ (!)

Žena nesmí opustit dům bez svolení manžela, musí „plnit jeho touhy“ a musí se „zkrášlovat jen pro něho“.

Pochopitelně odpůrci islámu jsou nyní ve střehu: varují, že radikální islamismus přišel už do Toronta a toto je zřejmý důkaz.

Hlavní představitelé muslimské mešity budou mít nyní hodně práce, aby uklidnili rozzlobené lidi a pokusí se zajistit, aby se taková nebo podobné knihy již neprodávaly.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy