Share

Snídaně z lásky

Valentýn, svátek zamilovaných, se nezadržitelně blíží. Chcete příjemně potěšit svého partnera? Potom pro něj připravte snídani z lásky, na kterou jen tak nezapomene.

Toustový chleba položte na větší prkénko a pomocí vykrajovátka ve tvaru srdce z něj vykrojte střed. Máslo rozpusťte v malé pánvičce na středním plameni a pak na něm z obou stran opečte vyříznutý chléb i vykrojené srdce.

Vykrajovátko potřete máslem, dejte na pánev a vyklepněte do něj vejce. Pánev přiklopte a opékejte dvě až tři minuty, aby byl bílek pevný. Vykrajovátko sejměte pomocí chňapky, vaječné srdce přendejte na talíř a opatrně na něj nasaďte opečený chleba.

Vejce osolte a opepřete. Podávejte s opečenými plátky slaniny, chlebovým srdcem a pomerančovým džusem.

Ingredience:

Máslo 2-3 lžičky
Pomerančový džus k podávání
Pepř
Slanina nasucho vypečená, 2 plátky
Sůl
Toastový chléb 1 větší plátek
Vejce 1 ks

Kuře na bílém víně

 

Nejprve si kuře vykostíme, nakrájíme na větší kousky, maso osolíme, opepříme a opečeme na směsi oleje a másla. Poté přisypeme nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a bylinky.

Vše osmahneme, zalijeme částí vína a dusíme doměkka. Podle potřeby ještě podléváme. Nakonec přidáme plátky žampionů, dochutíme solí, pepřem a dodusíme. Kuře na bílém víně podáváme s bramborovou kaší nebo opečenými bramborami. Dobrou chuť.

Ingredience:

Bílé víno 250 ml
Cibule 2 ks
Česnek 4 stroužky
Kuřecí celé kuře
Máslo 2 lžíce
Olej 2 lžička
Oregano lžička
Pepř
Sůl
Žampióny 250 g

Recepty na další lahodné valentýnské recepty naleznete na webové stránce www.tradicnirecepty.cz.

 

TZ TradičníRecepty.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Strakaté pohádky ze šuplíku

Strakaté pohádky ze šuplíku

15. Listopad 2017

Vodníci, princezny, ale i strašidla a chytrá zvířátka jsou hrdiny pohádek Františka Nepila. Díky veselé knížce Strakaté pohádky můžete poznat na dvě desítky nových.   Strakaté pohádky pocházejí z pozůstalosti Františka Nepila. Většina z dvanácti pohádek patří k souboru, jenž sestavil ještě sám autor. Zdena Nepilová a Ivana Hutařová přidaly k osmi původním ještě čtyři, které vznikly ve zhruba stejné době a vyšly v dětských časopisech. František Nepil uměl kouzlit se slovy, hrál si s jazykem, miloval naši krásnou řeč a dobře vyprávěné příběhy. Z jeho fejetonů dodnes dýchá pohoda, klid a jemný humor. Stejné spisovatelské umění se skrývá i v autorových pohádkách. Seznamte se s pejskem, který se naučil od koček lhát

Veselý zvěřinec do kapsy

Veselý zvěřinec do kapsy

14. Listopad 2017

Žirafy, sloni, psi, hadi, opice. Tihle všichni a ještě mnozí další defilují v knize Kapesní zvěřinec. Útlá, drobná knížka se může stát velkým a vtipným dárkem.   Kapesní zvěřinec je přehlídkou nejrůznějších zvířat světa, divokých i zdomácnělých, vystupujících v něžných, humorných básničkách. Knížka, vycházející v nakladatelství Šulc – Švarc, se může stát ideálním dárkem pro sběratele knih Jiřího Žáčka, milou pozorností, kteří si rádi počtou v dobré poezii, ale i pro ty, jimž se prozatím básničky vyhnuly. Možná se lehké Žáčkovy rýmy stanou jejich novou láskou. Jiří Žáček je autorem svěžích a hravých básniček, dětských říkadel a apokryfů, něžných sonetů i písňových textů. Již dávno se zapsal