Share

Snídaně z lásky

Valentýn, svátek zamilovaných, se nezadržitelně blíží. Chcete příjemně potěšit svého partnera? Potom pro něj připravte snídani z lásky, na kterou jen tak nezapomene.

Toustový chleba položte na větší prkénko a pomocí vykrajovátka ve tvaru srdce z něj vykrojte střed. Máslo rozpusťte v malé pánvičce na středním plameni a pak na něm z obou stran opečte vyříznutý chléb i vykrojené srdce.

Vykrajovátko potřete máslem, dejte na pánev a vyklepněte do něj vejce. Pánev přiklopte a opékejte dvě až tři minuty, aby byl bílek pevný. Vykrajovátko sejměte pomocí chňapky, vaječné srdce přendejte na talíř a opatrně na něj nasaďte opečený chleba.

Vejce osolte a opepřete. Podávejte s opečenými plátky slaniny, chlebovým srdcem a pomerančovým džusem.

Ingredience:

Máslo 2-3 lžičky
Pomerančový džus k podávání
Pepř
Slanina nasucho vypečená, 2 plátky
Sůl
Toastový chléb 1 větší plátek
Vejce 1 ks

Kuře na bílém víně

 

Nejprve si kuře vykostíme, nakrájíme na větší kousky, maso osolíme, opepříme a opečeme na směsi oleje a másla. Poté přisypeme nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a bylinky.

Vše osmahneme, zalijeme částí vína a dusíme doměkka. Podle potřeby ještě podléváme. Nakonec přidáme plátky žampionů, dochutíme solí, pepřem a dodusíme. Kuře na bílém víně podáváme s bramborovou kaší nebo opečenými bramborami. Dobrou chuť.

Ingredience:

Bílé víno 250 ml
Cibule 2 ks
Česnek 4 stroužky
Kuřecí celé kuře
Máslo 2 lžíce
Olej 2 lžička
Oregano lžička
Pepř
Sůl
Žampióny 250 g

Recepty na další lahodné valentýnské recepty naleznete na webové stránce www.tradicnirecepty.cz.

 

TZ TradičníRecepty.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Dobrodružství s obrovskou hruškou

9. Leden 2018

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Přímořské městečko Sluníčkov žilo poklidně. Obyvatelům dělalo starost „jen“ záhadné zmizení oblíbeného a hodného starosty Jeremiáše Bartoloměje Severýna Olsena, řečeného Bart, a to, že na jeho místo zasedl zlý a panovačný místostarosta Hvizd. Klid sluníčkovských naruší dopis v láhvi, který z vody vyloví dva kamarádi kocour Macík a slon Sebastian. Jak se podiví po zjištění, že dopis je od zmizelého Barta. Píše z Tajemného ostrova, že se má skvěle, a nabádá je, aby zasadili přiložené semínko. Když z něj přes noc vyroste

Válku lze prohrát i dvakrát

Válku lze prohrát i dvakrát

19. Prosinec 2017

Válka z druhé strany, z pohledu těch poražených, viníků. Jenže, nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát, mezi Němci bylo také mnoho odbojářů. Jejich a nejen jejich příběh přináší historický román Prozření. Je 9. listopadu 1938, Křišťálová noc. Zatímco po celém Německu se tříští skleněné výlohy, okna domů i zdravý rozum, na hradě Lingenfels cinkají skleničky a hraje jazz. Avšak v pozadí zdánlivě dekadentní párty roste plán na likvidaci Hitlera. Hraběnka Marianna von Lingenfels slíbí oné osudné noci svému manželovi a jeho přátelům – spolupracovníkům, že se stane jakousi velitelkou žen a dětí. Bude ostatní manželky ochraňovat a kdyby došlo na nejhorší,