Share

Snídaně z lásky

Valentýn, svátek zamilovaných, se nezadržitelně blíží. Chcete příjemně potěšit svého partnera? Potom pro něj připravte snídani z lásky, na kterou jen tak nezapomene.

Toustový chleba položte na větší prkénko a pomocí vykrajovátka ve tvaru srdce z něj vykrojte střed. Máslo rozpusťte v malé pánvičce na středním plameni a pak na něm z obou stran opečte vyříznutý chléb i vykrojené srdce.

Vykrajovátko potřete máslem, dejte na pánev a vyklepněte do něj vejce. Pánev přiklopte a opékejte dvě až tři minuty, aby byl bílek pevný. Vykrajovátko sejměte pomocí chňapky, vaječné srdce přendejte na talíř a opatrně na něj nasaďte opečený chleba.

Vejce osolte a opepřete. Podávejte s opečenými plátky slaniny, chlebovým srdcem a pomerančovým džusem.

Ingredience:

Máslo 2-3 lžičky
Pomerančový džus k podávání
Pepř
Slanina nasucho vypečená, 2 plátky
Sůl
Toastový chléb 1 větší plátek
Vejce 1 ks

Kuře na bílém víně

 

Nejprve si kuře vykostíme, nakrájíme na větší kousky, maso osolíme, opepříme a opečeme na směsi oleje a másla. Poté přisypeme nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a bylinky.

Vše osmahneme, zalijeme částí vína a dusíme doměkka. Podle potřeby ještě podléváme. Nakonec přidáme plátky žampionů, dochutíme solí, pepřem a dodusíme. Kuře na bílém víně podáváme s bramborovou kaší nebo opečenými bramborami. Dobrou chuť.

Ingredience:

Bílé víno 250 ml
Cibule 2 ks
Česnek 4 stroužky
Kuřecí celé kuře
Máslo 2 lžíce
Olej 2 lžička
Oregano lžička
Pepř
Sůl
Žampióny 250 g

Recepty na další lahodné valentýnské recepty naleznete na webové stránce www.tradicnirecepty.cz.

 

TZ TradičníRecepty.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu