Share

Snídaně z lásky

Valentýn, svátek zamilovaných, se nezadržitelně blíží. Chcete příjemně potěšit svého partnera? Potom pro něj připravte snídani z lásky, na kterou jen tak nezapomene.

Toustový chleba položte na větší prkénko a pomocí vykrajovátka ve tvaru srdce z něj vykrojte střed. Máslo rozpusťte v malé pánvičce na středním plameni a pak na něm z obou stran opečte vyříznutý chléb i vykrojené srdce.

Vykrajovátko potřete máslem, dejte na pánev a vyklepněte do něj vejce. Pánev přiklopte a opékejte dvě až tři minuty, aby byl bílek pevný. Vykrajovátko sejměte pomocí chňapky, vaječné srdce přendejte na talíř a opatrně na něj nasaďte opečený chleba.

Vejce osolte a opepřete. Podávejte s opečenými plátky slaniny, chlebovým srdcem a pomerančovým džusem.

Ingredience:

Máslo 2-3 lžičky
Pomerančový džus k podávání
Pepř
Slanina nasucho vypečená, 2 plátky
Sůl
Toastový chléb 1 větší plátek
Vejce 1 ks

Kuře na bílém víně

 

Nejprve si kuře vykostíme, nakrájíme na větší kousky, maso osolíme, opepříme a opečeme na směsi oleje a másla. Poté přisypeme nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a bylinky.

Vše osmahneme, zalijeme částí vína a dusíme doměkka. Podle potřeby ještě podléváme. Nakonec přidáme plátky žampionů, dochutíme solí, pepřem a dodusíme. Kuře na bílém víně podáváme s bramborovou kaší nebo opečenými bramborami. Dobrou chuť.

Ingredience:

Bílé víno 250 ml
Cibule 2 ks
Česnek 4 stroužky
Kuřecí celé kuře
Máslo 2 lžíce
Olej 2 lžička
Oregano lžička
Pepř
Sůl
Žampióny 250 g

Recepty na další lahodné valentýnské recepty naleznete na webové stránce www.tradicnirecepty.cz.

 

TZ TradičníRecepty.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Velmi lidské povídky

Velmi lidské povídky

29. Březen 2018

Muž, jenž podezřívá ženu z nevěry, žena toužící po dítěti, chlapík, který naoko zvládá vše, ale moc dobře ví, že je jen šikovný babral. Ti a mnozí jiné jsou hrdiny povídek v nové sbírce Nelidské zdroje. Monika Petrlová už čtenářům předvedla, že povídka je jejím oblíbeným literárním útvarem. Po dvou úspěšných povídkových souborech – Hafni! a jiné povídky a Mrkev pro vězně – se vrací se třetí sbírkou Nelidské zdroje. Nelidské zdroje se v deseti povídkách zaměřují na dnešní uspěchanou dobu, kdy nás společnost tak trochu tlačí k rychlosti, odtažitosti, z lidí se stávají zdroje a ze všech jsou manažeři, asistenti  či specialisté. Mezilidské vztahy však nikdo

Enrique Barrios: Ami, vnitřní civilizace

Enrique Barrios: Ami, vnitřní civilizace

27. Březen 2018

„Když jsme přijeli, myslel jsem si, že se Ami a jeho kosmická loď navrátí v prvních dnech letního období, ale strávil jsem téměř dva měsíce marným čekáním na skalách, kde jsme se předtím dvakrát setkali. Prázdniny už pomalu končily, zanedlouho jsme se měli vrátit do města a pořád nic. Toto smutné čekání změnilo mé prázdniny ve skličující, nekonečně dlouho trvající okamžiky. Každý den jsem chodil na skály na pláži a dlouhé hodiny, někdy až dlouho do noci, jsem pozoroval oblohu a přál jsem si spatřit známý létající předmět. Při každé světlušce, která nade mnou prolétla, mi srdce poskočilo nadějí, ale vždycky se