Glosy

V irském Belfastu na novorozeneckém oddělení zemřelo již třetí dítě

Share

V nemocnici v Belfastu na novorozeneckém oddělení zemřelo již třetí dítě. Infikovalo se bakterií Pseudomonas aeruginosavirus. Předchozí dvě předčasně narozené děti zemřely 6. ledna. Nyní čekají rodiče dalších 23 novorozeňat na výsledky testů, zdali i jejich miminka nejsou v ohrožení.

V důsledku těchto tragédií v irském Belfastu ministr zdravotnictví Edwin Poots spolu s Dr. Cliffordem Mayesem, neonatologem uspořádali tiskovou konferenci.

Kvůli obavám se uvažuje o přesunutí některých dětí z oddělení. Zároveň vyjádřili soustrast rodinám zemřelých tří dětí. Ministr Poots požádal lidi o důvěru ve veřejné zdravotnictví a informoval o tom, že byla přijata veškerá nezbytná opatření, aby byl rychle identifikován zdroj infekce a zamezeno dalšímu šíření.
Bakterie Pseudomonas může zejména způsobit závažné dýchací. Vyskytuje se v půdě, ve vodě, v rostlinách a v tělech živočichů. Bakterie je obzvláště nebezpečná pro nemocné, staré lidi a malé děti s oslabeným imunitním systémem.


Příznaky u lidí mohou být různé: od infekce močových cest až po dýchací obtíže; závažným problémem současnosti je rezistence na antibiotika, řekla podle Guardiinu doktorka Katie Lairdová, docentka farmaceutické mikrobiologie na De Montfort University.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy