Glosy

Papo & Yo – nová hra pro PSN je i životním příběhem

Share

Mezi hrami, které obdržely grant od Sony Pub Fund patří i Papo & Yo, jehož tvůrcem byl Vander Caballero a jeho tým. Malý chlapec Quico prochází světem se svým nestvůrným přítelem Monstrem. Monster je obrovská kreatura růžové přátelské barvy. Dokáže být milým společníkem, ale také vražedným strojem, jakmile pozře žáby, na něž je závislý jako narkoman na své droze. Kreslený příběh, kdy hráč musí naučit obludu ovládat své emoce a vystříhat se jedovatým žabám, které tak mění Monsterův charakter, že je schopen zabít i drobného Quica, svého nejlepšího přítele, je parafrází na Vanderovo dětství.

Přečtěte si, co všechno říká autor o své práci na této hře v rámci její prezentace na blogu.

„Ahoj všichni, jsem kreativní ředitel Minority, malého nezávislého týmu herních tvůrců se sídlem v Montrealu. Je mi dnes velkým potěšením odhalit náš první titul, Papo & Yo, který vyjde na Play Station Network příští rok. Vždycky jsem chtěl vyprávět příběh svého dětství, protože problémy, které jsem prožil mě zformovaly v muže, jaký nakonec jsem. Ale vyprávět můj příběh, to bylo to hlavní úsilí pro mne jako pro umělce. Nejprve jsem musel zvládnout design videoher, abych mohl uskutečnit svou vizi. Pak jsem musel najít přijatelnou metodu, abych vyprávěl těžký příběh poutavým způsobem. Nakonec jsem potřeboval najít partu lidí, kteří by mi důvěřovali a vzali by na sebe riziko realizovat tento projekt. Jsem velmi šťastný, že mám úžasný, zkušený tým, který mám v Minority, kde kompletně přijali můj původní koncept.

Papo & Yo

Ale jaký je můj příběh, a proč by měl někoho zajímat, ptáte se? No, příběh, který vypráví Papo & Yo je o mně a mém otci, o dobrém, ale i zlém muži. Stejně jako mnoho dalších, on holdoval alkoholu a drogám, aby se vyrovnal s náročným životem, a já jsem byl přichycen v centru toho. Emocionálním jádrem této hry je nakonec bajka o mém vztahu s otcem.

Quico, náš malý hrdina, je chlapec, který žije ve Favelas v Jižní Americe. Jeho nejlepší přítel a ochránce je Monster, obrovská obluda, která Quica miluje. Ale Monster je závislý na žabách, a když je sní, promění se ve zlý zabijácký stroj, jeho zuřivost ho nutí rozbít všechno, co je kolem něho – včetně Quica. Quicova jediná šance pro přežití je najít způsob, jak uzdravit svého nejlepšího přítele.

Pamatuji si, jak jsem hrál ve své těžkém dětství videohry. Pamatuji si, jak nepříjemný svět dospělých mne kolem strašil a cítil jsem se zranitelný. Ale nevnímal jsem to, když jsem hrál Maria: Cítil jsem se silný a v moci fantastického světa. Miloval jsem poražené šéfy, kteří byli větší než v mém životě, a dnes děkuji tobě Miyamoto; teď se můj čas vrátil.

Velice rád bych poděkoval Sony za pomoc, že nám v roce 2012vydá na PSN Papo & Yo! Ale nemusíte čekat až do příštího roku, abyste ho viděli – my budeme na Electronic Entertainment Expo ukazovat demo verzi, takže mějte oči otevřené pro mnoho dalších novinek o hře v blízké budoucnosti!

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Captain America: Super Soldier
Papo & Yo – nová hra pro PSN je i životním příběhem
The Dark Knight Rises – Batman končí?
Rosie z Transformers 3 v reklamě na parfém
Toy Story 4 – Chcete pokračování?
Carnivores Ice Age – trailer
Odhalený plakát Dva a půl chlapa
Odhalený plakát Dva a půl chlapa – rozcestník
Ukradené děti z Nepálu
Harry Potter – Relikvie smrti, část 2 – trhá historické rekordy v ziscích
Harry Potter: Zajímavé perličky z natáčení
Magie Harryho Pottera – jak to bylo doopravdy
Jak se mluvilo v Ráji? Mluvil Adam hebrejsky, španělsky či welšsky?
Botanická zahrada v Praze – místo pro opravdový relax
Princ William a Kate Middletonová navštívili Los Angeles

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy