Share

Ilustrační obrázek. Zdroj: Grada. Více o knize – klikni na obrázek

Už od malička mám jeden obrovský problém – baví mě toho moc. Kolikrát já už to slyšela: „Vyber si jednu věc a té se věnuj!“ No jo, ale kterou?

Tak třeba tanec. Tančit jsem prý začala dřív, než jsem uměla chodit. Stála jsem u rádia, držela se stolku a hopsala do rytmu. Postupně jsem vystřídala několik tanečních stylů, až jsem na deset let zakotvila u orientálních tanců. Mají jednu výhodu – nepotřebujete k nim tanečního partnera. Ono totiž tanečních partnerů je bohužel jako šafránu.

Vaření a pečení. Pravda, první mé pokusy, které vznikaly tajně v nepřítomnosti rodičů, ale také za nepřítomnosti receptů, návodů a prostě jakýchkoliv znalostí o vaření, končily většinou stejně – „za stálého míchání vylijte do klozetové mísy“. Nicméně mě to neodradilo, a tak se můžete na Superrodina,cz čas od času setkat s některým z mých vlastních nebo mnou ověřených či vylepšených receptů. Nebojte se je vyzkoušet. Od „doby klozetové mísy“ jsem se již něčemu přiučila ;-).

Miluju kuchyni českou, slovenskou, francouzskou i italskou a řadou dalších se přinejmenším nechávám inspirovat. Ráda vařím, ráda jím a ráda ochutnávám nové věci, třeba i jen proto, abych věděla, že „to“ už nikdy jíst nechci – jako v případě specifického čínského cukroví, údajně vyrobeného z mouky ze zelených fazolí. Chutnalo to jako nepovedená jíška.

Knihy: S knihami se mazlím. Každá je na omak jiná, má jinou vůni, jiný papír, jiný zvuk. Vážně si myslíte, že tohle nahradí elektronické čtečky?

Koně: Úžasná a nádherná zvířata. Nikdy mě nepřestanou fascinovat, nikdy mě nepřestanou přitahovat.

Psi: Miluju psy… ale proč zrovna my musíme mít doma takovou svéhlavou potvoru?

Tvorba: Tvorba čeho? Čehokoliv co mě zrovna napadne a na co mám chuť. Nejčastěji dekorace do bytu a společné tvoření s dětmi. Tvoření s dětmi je fantastické – využít můžete prakticky všechen materiál a vyrobit cokoliv. Nemusíte být akademický malíř, sochař či konstruktér, děti nevyžadují dokonalost a jsou nadšené pokaždé, když je do tvoření zapojíte… Ať už je výsledek jakýkoliv.

Ten seznam zdaleka není úplný, ale na jeho začátku by mělo být něco, co si vybralo mě, a já se tomu ráda věnuji většinu svého času už několik let – můj muž a moji synové.

Soňa Rivera

Příspěvky

[srp srp_number_post_option=’100′ srp_filter_cat_option=’5511′ srp_thumbnail_option=’yes‘ srp_wdg_excerpt_length_mode=’fullexcerpt‘]

foto legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>