Knihy

Zasmějte se s více jak 500 vtipy kresleného humoru

Spread the love
Share

Velká kniha českého humoru

Kdo má největší smysl pro humor? Muži, ženy, děti? Který národ? Sir Michael Edward Palin, britský komik, spisovatel a jeden z šesti členů komediální skupiny Monty Python, v televizním pořadu Channel 5 News k tomuto řekl: „myslím, že Češi jsou na vrcholu… mají pocit, že si ze všeho můžou dělat legraci, což mají společné s Brity. Některé národy mají hranice, za které nejdou. Ale v Británii žádné nejsou a z nějakého důvodu nejsou ani u Čechů.”

No, nevím, jak to mají jinde, ale já se ráda od srdce zasměju všemu a sobě obzvláště. Humor se dá vyjadřovat různými způsoby, mluvením vtipem, komediálním výstupem nebo třeba karikaturou. Česká unie karikaturistů slaví třicet let své existence a k této příležitost vychází v nakladatelství Grada Velká kniha českého humoru.

Za celou dobu v ČUK prošlo přibližně na 280 autorů a autorek kresleného humoru, např. Neprakta, Renčín, Jiránek, Vyčítal a řada dalších. „Tato kniha je vlastně dárek a pocta. Dárek, který je určený zejména lidem, kteří mají rádi svět kresleného humoru, který se snaží svým způsobem „odlehčit“ někdy i dost těžké životní situace a složitou dobu, v níž žijeme. Takže bavte se. Dobrá nálada a smysl pro humor je, jak je známo, jedním ze základních předpokladů spokojeného života,“ říká na úvod Radovan Rakus, předseda ČUK.

V knize se setkáte s karikaturami více jak padesáti autorů a s jejich krátkými medailonky.

Jan Werich jednou řekl, že „Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka.“ A pokud to spojíte dohromady: smějete se, až vám tečou slzy, tak to vypadá  na dobrý základ blahobytu 😀

Velká kniha českého humoru, nakladatelství Cosmopolis, Grada Publishing, a s. , 2020

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy