Share

Velvyslanec italské módy, obyčejný obchodník, který s nevídanou dynamikou přeměnil otcův malý podnik s kufry na nadnárodní fenomén. Jméno Gucci se stalo určujícím pro celou italskou módu dvacátého století. Kdo však byl Aldo Gucci doopravdy? Roušku tajemství poodhalí kniha Ve jménu Gucci.

ve-jmenu-gucci

Patricia Gucci je dlouho skrývanou dcerou slavného módního magnáta, která se nikdy neměla hřát na výsluní jeho slávy. Až pětadvacet let po otcově smrti se rozhodla podělit o tajemství, vynést na světlo krásu vztahu a lásky Alda Gucciho a její matky, Aldovy ženy Bruny. Gucciho první manželka a jeho synové Patricii v plánu bránili, ale nakonec si můžeme přečíst, jakým byl Aldo Gucci otcem i podnikatelem.

Kniha Ve jménu Gucci je čtivým vyprávěním o historii světoznámé módní značky a příběhem jedné velké lásky. Patricia bezmála románovou formou vypráví, jak její dědeček stvořil malou firmičku na výrobu a prodej cestovních zavazadel a plynule pokračuje přes všechny vzlety i pády až do žhavé současnosti.

ve_jmenu_gucci_862x390

Mimo profesní historii však čtenářům představuje svého otce jako milujícího, ale i chybujícího muže, který se pral za svou touhu. Muže, jenž opustil vztah a své syny pro životní lásku, pro ženu, s níž nakonec zplodil i autorku této knihy.

Ve jménu Gucci se skrývají tajemství, jež neměla být nikdy odhalena. Ale Patricia vyhrála svůj boj a díky ní můžeme zahlédnout i vlídnou tvář nelítostného světa módy. Kniha, vydaná nakladatelstvím Jota, je doplněna celou řadou zajímavých a historicky cenných fotografií.

Přečtěte si ukázku z knihy…

Nejnovější příspěvky na webu:

Odhalte s námi nová tajemství Prahy

Odhalte s námi nová tajemství Prahy

21. Listopad 2019

„Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat. Tam v lese je místo, třicet honů odtud vzdálí, Vltava řeka je obíhá. To na půlnoc ohrazuje potok Brusnice hlubokým ouvalem, na polední pak straně skalnatá hora vedle lesa Strahova. Tam, když přijdete, najdete člověka prostřed lesa, an tesá práh domu. I nazvete hrad, jejž vystavíte, Prahou.“ Takto znělo proroctví kněžny Libuše. Kde však má Praha své kořeny? Tok nenápadné Brusnice vytváří údolí, ve kterém stojí nejmalebnější pražská čtvrť Nový Svět. Brusnice po většinu své délky teče v pražské kanalizaci. Její pramen se nazývá Vojtěška a nachází se na zahradě břevnovského kláštera kousek od

Nové vydání francouzských lidových písní, tentokrát s notovými záznamy a CD skupiny Chairé

Nové vydání francouzských lidových písní, tentokrát s notovými záznamy a CD skupiny Chairé

21. Listopad 2019

Výbor francouzských lidových písní s libozvučným názvem Zpěvy sladké Francie si v českých knihovnách nalezl své místo už dávno. Mistrovský překlad Hanuše Jelínka, který texty vybral a uspořádal, oslovuje české čtenáře a posluchače napříč několika generacemi. Do svého repertoáru je zařadila i řada hudebníků. Sbírky Zpěvy sladké Francie a Nové zpěvy sladké Francie přinášejí lidové písně s širokou tematikou. Najdeme zde písně z dvorského prostředí, písně milostné i vyloženě žertovné či naopak truchlivé. Asi nejznámější reprezentantkou sbírky je píseň „Dezertér“, ve které voják kvůli nešťastné lásce spáchá vraždu, za kterou má být popraven. Své srdce káže poslat dívce, kterou miloval. Poslední vydání Zpěvů sladké Francie