Share

Hlavní hrdina ani v právě nastalém důchodovém věku neztrácí hlavu a hrdinně bojuje s větrnými mlýny státní správy u nás i ve světě, s humorem glosuje dění. A možná dojde i na lásku. Petr Šabach, český mistr současného humoristického románu, dokazuje, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Jeho Rothschildova flaška nyní také jako audiokniha.

rothschildova-flaska-duze

Petr Šabach je známý svými kapesními romány, z nichž se mnohé staly podkladem pro filmový scénář. I v nejnovější knize Rothschildova flaška zůstává věrný obyčejným hrdinům, jednoduchému příběhu a laskavému humoru. Čtenář má opět šanci „pochutnat“ si na kvalitním knižním kousku.

Hlavní hrdina právě vstoupil do důchodového věku, s čímž je spojeno mnoho úskalí, především pak návštěva celé řady úřadů a státních organizací. S nadhledem se vrhá do nově počínající etapy svého života a s typickým humorem Šabachových knižních hrdinů glosuje jednání i sveřepost byrokracie. Když z finančních důvodů opustí svůj byt a zabydlí se v kamarádově maringotce, kde hodlá zůstat v klidu a pohodě, jistě netuší, jaké ještě zažije vzlety a pády v daleké Velké Británii.

Ve volném čase je totiž hlavní hrdina rovněž proutkařem a senzibilem. Tato činnost jej spojí s Viktorií, kterou kdysi dávno zbavil nemoci. Společně se pak vydávají do Londýna, aby zachránili Viktoriinu vnučku a vyřešili obrovský dluh, a možná i hrozící soudní řízení kvůli vypité drahocenné láhvi vína.

Petr Šabach napsal příjemný příběh, který s chutí zhltnete za pár hodin. Připravte se, že u čtení získáte stálý a jednotný výraz „pobavený idiot“, protože se co chvíli pousmějete nad eskapádami hlavního hrdiny – důchodce a proutkaře amatéra. Již tak dobrou knihu ještě povýšil Miroslav Táborský, herec pražského Divadla v Dlouhé, když se stal interpretem audioverze Rothschildovy flašky.

banner468x60-copy

Miroslav Táborský dodal románu špetku ironie, která mu neustále zaznívá v hlase a čtenáře tak ujišťuje o tom, že přesně ví, o čem vypráví. Šabachův příběh se tak stává příjemnou audioknižní oddechovkou, se kterou můžete cestovat či si nechat vyprávět vtipný příběh třeba při večerní černé hodince u kávy.

A buďte si jisti, že jeden poslech stačit nebude. S chutí se budete vracet k historkám, které umí Petr Šabach skvěle napsat a Miroslav Táborský je dokonale interpretuje.

ROTHSCHILDOVA FLAŠKA, Petr Šabach
Ke koupi například na Audiotéka.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají