Share

Hrozinka v čaji. Příběh o jednom tichém domě, o lidských snech, sněhu a o tom, jak se všemi zamávají Vánoce. Nový, velmi vánoční speciál Divadla Puls můžete příští týden zhlédnout v prostorách CEVRO Institutu v Praze.

Čaj

Na začátku byl jen prostor, sedmnáct herců, téma Vánoc a dva týdny na přípravu. Režie se ujal Jiří Hajdyla, text pochází z pera autorské dvojice Jana Fleglová a Matouš Danzer. Vánoční divadelní specialitka Hrozinka v čaji vypráví neobvyklý a netradiční příběh jednoho domu a jeho obyvatel během vánočních svátků.

Vánoce jsou krásné, ale pro mnohé také složité období… Zvlášť, když po sobě někdo nezamete na chodbě jehličí. A když k tomu navíc začne sněžit, rozjedou se emoce na plné obrátky.

Barman Evžen (Václav Werner Kraus)

Barman Evžen (Václav Werner Kraus)

Hrozinka hozená do čaje je rozhodně překvapením a ta k Vánocům neodmyslitelně patří. Nebude o ně tedy nouze ani v příběhu obyvatel tohoto domu. Ne všechna překvapení jsou však příjemná, jako třeba, když vás nečekaně navštíví tchýně. Kdo volá panu Stárkovi? Jaké budou první Vánoce bez rodičů? A co Evžen? Zůstane jen u jedné láhve? Těšte se na situace vtipné, dojemné, vypjaté, jednoduše přesně takové, jaké umějí Vánoce nadělit… Tradiční i netradiční minipříběhy spojené do jednoho velkého, plného vůně jehličí, smažených vinných klobás a možná i sněhu.

Vánoce jsou za rohem, ne pro všechny budou ale šťastné.

Nechte se pozvat na speciální divadelní inscenaci a třeba i na čaj. S rumem. A hrozinkou.

POZOR! Herci Divadla Puls odehrají Hrozinku v čaji pouze pětkrát, a to 13., 14., 15., 17. a 18.12., vždy od 20:00 ve foyer CEVRO Institutu.

logo

koncept a režie: Jiří Hajdyla
dialogy: Jana Fleglová a Matouš Danzer
hudba: Ivo Sedláček
scénografie: Vojtěch Hanyš a Martin Šimek

hrají: Lenka Vahalová/Kristýna Sitková, Jana Valentová/Kristýna Sitková, Barbora Jelínková, Barbora Mudrová, Barbora Hrušková, Klára Miklasová, Tereza Pachtová, Lucie Radimerská, Lucie Hejnová, Vera Hejková, Táňa Hlostová, Alex Pereira, Petr Florián/Jiří Hajdyla, Václav Werner Kraus, Josef Horák/Jiří Kniha, Václav Voskovec, Vladimír Bastl

DIVADLO PULS
Hrozinka v čaji
www.divadlopuls.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají