Tipy na výlet,  Tiskové zprávy

Tuchlovická pouť 2015

Share

Zpříjemněte si druhý prodloužený májový víkend návštěvou Středočeského folklórního festivalu Tuchlovická pouť 2015. Letos proběhne již 22. ročník a samotný název napovídá, že hlavní program proběhne v Tuchlovicích na Kladensku.

TUCHLOVICKÁ_POUŤ_2015_2

Na co se můžete těšit?

Páteční sváteční úvodní koncert festivalu proběhne v Kostele sv. Havla v Tuchlovicích (od 17.00 hod.). Poté se program přesouvá do Kulturního centra nedalekého města Nové Strašecí, kde na vás čeká pořad „Vítejte u nás“ (od 19.30 hod.). Vystoupí dětský soubor Turnička ze Slovenska, Děcka ze Skoronic a chybět nebudou ani domácí Lísteček a Čtyřlístek. V jednání je ještě host ze zahraničí.

Od soboty bude centrum veškerého dění už jen v Tuchlovicích. Můžete se kochat dopoledním programem na tuchlovické návsi (od 10:00). Hlavní program – nazvaný „Rozbalíme to …“ – začne ve 14:00 v amfiteátru bývalého letního kina, kde se představí dětské i dospělé soubory. Večer si zájemci mohou zatančit ve škole tanců.

TUCHLOVICKÁ_POUŤ_2015_1

Pokud netušíte, co je to brumle, pak si určitě nenechte ujít pidiseminář Petra Jasinčuka (20.15 hod.). Jeho v programu vystřídá taneční divadlo BUFO. K pohodě večerního nokturna přispěje i cimbálovka Čtyřlístku spolu s QR Bandem Rakovník. Neděle bude patřit folklorní drobotině.

K festivalu se váže také řada doprovodných akcí. Vstupné na pořady Středočeského folklorního festivalu je dobrovolné.

Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou našeho venkova. Navštivte Tuchlovickou pouť 2015. Novinky a další informace najdete na www.tuchlovickapout.cz.

Tuchlovice_1_akt

 TZ

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy