Glosy,  Kultura,  Tipy na výlet,  Tiskové zprávy

Druhá polovina Pražského filmového léta v Aeru a Světozoru

Spread the love
Share

Pražské filmové léto a filmy za 40 korun se v srpnu stěhují z Bia Oko do Aera – ve Světozoru přehlídka pokračuje až do konce prázdnin. Přehlídka Pražské filmové léto nabízející po celé léto každý den filmové projekce za vstřícných 40 korun sice se závěrem července končí v letenském Biu Oko, pokračuje však až do konce srpna ve spřáteleném Světozoru a naopak se od začátku srpna stěhuje do žižkovského kina Aero.

Pražské filmové léto láká všechny filmové fanoušky.
Pražské filmové léto láká všechny filmové fanoušky.

Aero stejně jako Bio Oko nabídne za vstupné 40 korun každodenní výběr z filmových hitů uplynulé sezony v podvečerních časech (17:15, 17:30, 18:00).

„Letní filmová smršť v Aeru je vždycky radost. Pro diváky kvůli příjemným 40 korunám za lístek a pro nás dramaturgy proto, že můžeme opět zalovit ve starších distribučních vodách a dostat zase na plátno filmy, které si ho stále zaslouží, i když už byly nahrazeny dravějšími novinkami,“ těší se na srpen ředitelka Aera Zuzana Kameníková.

aero

Až do konce srpna pokračuje také královéhradecká mutace přehlídky v Biu Central a už podruhé se k akci od srpna připojuje také brněnské univerzitní kino Scala. Obě mimopražská kina nabídnou projekce za 40 korun rovněž v podvečerních časech. Filmové léto ve všech kinech v Praze, Brně a Hradci Králové trvá až do 31. srpna. Jen během letošního července projekce za 40 korun v Praze a Hradci Králové přilákaly více než 7000 diváků.

Od prvního ročníku Pražského filmového léta, který se konal v roce 2010 pouze v žižkovském Aeru, se přehlídka postupně rozšířila až do letošních pěti kin: Světozor, Aero, Bio Oko (Praha), Bio Central (Hradec Králové) a kino Scala (Brno). Přesný program přehlídky se liší kino od kina, pro všechny dramaturgy však platí stejné pravidlo: zařadit do přehlídky nejoblíbenější filmy těchto pěti kin za uplynulý rok. Ani v jednom z nich tedy nebudou chybět největší artové události sezóny ani filmy oceněné Oscarem. Diváci si tak během léta mohou doplnit všechny filmové resty.

kino_svetozor_264_Svetozorlogo2013

Z oscarových titulů se návštěvníci mohou těšit na držitele ceny za nejlepší film, černou komedii z divadelního prostředí, Birdman se skvělým Michaelem Keatonem v hlavní roli. Držitelé Oscara za herecké výkony v hlavních rolích, Eddie Redmayne a Julianne Moore, znovu zazáří ve filmech Teorie všeho o slavném astrofyzikovi Stephenu Hawkingovi a filmu Pořád jsem to já o ženě zápasící s Alzheimerovou chorobou. Program nevynechá ani držitele Oscara za nejlepší cizojazyčný film a mnoha dalších filmových cen, polský snímek Ida o jeptišce, která po válce odhaluje své židovské kořeny, ani další favority na tuto cenu: diváky oblíbené Divoké historky nebo kritiky ceněného Leviatana.

Ani letos se program neobejde bez restaurované kultovní klasiky. Diváci si mohou přijít zavzpomínat na Fincherovo legendární drama Klub rváčů z roku 1999 nebo Hitchcockův klasický thriller Okno do dvora s tím nejzářivějším hereckým obsazením v hlavních rolích: Jamesem Stewartem a Grace Kelly. Dokumentární film na přehlídce zastoupí české i zahraniční filmy: Hledání Vivian Maier o posmrtně objevené fotografce, pseudodokument Nick Cave: 20 000 dní na Zemi nebo populární dokument Stále spolu o svérázné rodině Mlčochových.

Z českých filmů se do programu dostal například výrazný film Kobry a užovky s bratry Hádkovými v hlavních rolích nebo celovečerní dokument Olgy Sommerové Magický hlas rebelky o Martě Kubišové.

Vyrazte si užít filmů do krásných pražských i mimopražských kin!

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy