Helena Herynková,  Knihy,  Kultura

Atlas Davida Mitchella

Šest povídek, šest dokonale propojených samostatných příběhů. Sci-fi román z pera britského spisovatele Davida Mitchella uchvátil okamžitě po svém vydání v roce 2004 britské i světové čtenáře. V českém překladu vyšla o dva roky později a v roce 2013 se dočkala skvělého audio zpracování.

atlas_mraku

Martin Stránský
Martin Stránský

David Mitchell byl třikrát nominován na Man Bookerovu cenu a v roce 2003 se dostal na prestižní seznam Nejlepších mladých britských autorů vyhlašovaný literárním časopisem. Za svůj stěžejní román Atlas mraků získal British Book Award, román se dočkal také úspěšného filmového zpracování.

Kryštof Rimský
Kryštof Rimský

V loňském roce se tohoto velkého románu chopilo nakladatelství OneHotBook a stvořilo výjimečnou audioknihu. Šestice příběhů je časově rozložená od 19. století po velmi vzdálenou budoucnost (nebo spíše autorovu vizi budoucnosti). Zdánlivě nesouvisející osudy se vzájemně prolínají, ovlivňují, aby vygradovaly až do post-apokalyptického světa.

ZDE se můžete nechat navnadit UKÁZKOU Z AUDIOKNIHY.

Jan Herget
Jan Herget

Vše začíná deníkem amerického notáře a účetního, jenž se plaví z Chathamových ostrovů u Nového Zélandu do Spojených států. Pokračuje přesunem do Belgie počátku 20. století. Ve třetí kapitole/povídce se ocitáme v Americe 70. let, abychom plynule přešli do 21. století. Pátá a šestá povídka se odehrávají v dystopické a post-apokalyptické společnosti, kde převažuje zoufalství a nesvoboda. Vyprávění ubíhá tam a zase zpět, kapitoly přeskakují v čase a čtenář tak sleduje šest rozběhnutých příběhů, aby nakonec zjistil, jak moc spolu souvisejí.

Kristýna Frejová
Kristýna Frejová

Celý román Atlas mraků v sobě nese poselství o nezdolné touze najít smysl života, své místo na světě a především poselství o svobodě každého z nás. V nezkrácené audiopodobě, s níž budete moci strávit více jak 22 hodin poslechu, se rolí vypravěčů ujali přední čeští herci – Kryštof Rimský, Jan Zadražil, Kristýna Frejová, Jan Vlasák, Jan Stryková, Martin Stránský a Jan Herget. Každý svým osobitým a jedinečným způsobem interpretuje jednu část z Mitchellova románu, aby dohromady stvořili perlu mezi audioknihami. Zpočátku má čtenář/posluchač pocit, že vůbec netuší, o čem to hrdinové mluví, ale čím více se propadá do ubíhajícího vyprávění, tím více touží, aby kniha nikdy neskončila.

Jan Zadražil
Jan Zadražil
Jana Stryková
Jana Stryková
Jan Vlasák
Jan Vlasák

Možná, že David Mitchell vůbec netušil, jaký literární květ mu vyrostl pod rukama, ale ve OneHotBook už jsou si jeho ceny vědomi, takže ke skvostně přečteným příběhům přidali přiléhavou hudbu, aby čtenářům poslech ještě vylepšili.

Šumění oceánu stále sílí, loď se houpá a Adam Ewing právě otevírá čistý list svého deníku. Připravte se na dlouhou plavbu časem i prostorem, a pozor na mořskou nemoc.

ATLAS MRAKŮ, David Mitchell
vydalo nakladatelství OneHotBook, v roce 2013
www.onehotbook.cz

 

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

 

Share
Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy