Share

Dívka s japonsky znějícím jménem Miyuki se každoročně vydává na dovolenou do jedné zapadlé vesničky blízko oceánu. Díky poetické knížce ZLATO Dana Rhodesie se můžete vydat s ní.

Příběh jednoho týdne, který Miyuki změnil svět, změní možná i ten váš. Dívka si do bohem zapomenuté vesničky jezdí odpočinout, strávit čas s milými obyvateli, popít piva, jednoduše užít života. Že během pouhého týdne nenápadně mění životy všech, možná ani netuší. Žena, jejíž jméno znamená „Ticho hlubokého sněhu“ by snad ani nic halasného dělat nechtěla.

Dan Rhodes, britský spisovatel, jenž poprvé zaujal svou sbírkou povídek o lásce, stvořil nádherný svět. Vesnici plnou veselých i dojemných figurek, do jejichž životů můžeme díky němu zavítat.

Něžně a poeticky vyprávěný příběh vám připomene, že existují věci, o něž stojí za to bojovat, které nechcete nechat jen tak uniknout.

V hospodě U kotvy se právě scházejí štamgasti a čekají, až vejde „jejich Japonka“ a objedná si pivo. Pohodlně se usaďte a nechte se unášet na vlně vyprávění malého pana Hughese, velkého pana Hughese i pana Puwa a dalších.

 

ZLATO, Dan Rhodes
vydalo nakl. Argo, v roce 2014
www.argo.cz

 

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]