Helena Herynková,  Kultura,  rodina,  Tipy na výlet,  Ženy

Skočte si na kávu… sedmé zastavení

Spread the love
Share

Opět se vydáváme do světa báječné kávy, kouzelných prostředí, jednoduše pro vás objevujeme výjimečné pražské kavárny… Říká se, že každá závislost je nebezpečná. Ale, když si vypěstujete závislost na kvalitní kávě, vlídné a vstřícné obsluze, spolu s dobrým jídlem a zákusky, na které se sbíhají sliny jen při pohledu, považujete to taky za nebezpečí? My to riskneme a pozveme vás do kavárny Můj šálek kávy s nezaměnitelnou atmosférou, která se jistě stane právě tím vaším šálkem.

V srdci stále se rozvíjejícího Karlína najdete oázu klidu, voňavé kávy a obsluhy s úsměvem. Roztomile vyhlížející kavárna Můj šálek kávy na první pohled působí jako francouzské bistro. Sice jsem ve Francii prozatím nebyla, ale takovou kavárnu bych tam moc chtěla potkat. Navíc, velmi mile působí už výzdoba a nábytek v kavárně. Chtělo by se říci, že „co kus, to originál“, ale právě tato originalita dodává místu kouzlo.

Hlavní předností Šálku je, že si tu pochutnáte na kávě, kterou sami kavárníci pečlivě vybírají na kávových plantážích po celém světě a sami si ji praží v pražírně Doubleshot nedaleko od Prahy. Věřte, že opravdu stojí za to jejich kávu ochutnat, protože každý šálek je nezapomenutelným zážitkem!

S každým vypitým hrnkem se propadnete do větší a větší závislosti na nejčerstvější kávové chuti. Navíc se zde káva připravuje v duchu coffeeright, takže se těšte na nejen výbornou chuť, vůni, ale také báječné naservírování. A možná…dostanete své cappuccino i s obrázkem…

Mimo skvostné kávy si můžete pochutnat i na domácím jídle, každý den tu najdete polévku, polední menu, čerstvé saláty a sendviče. I zákusky stojí za ochutnání, v kavárně připravují čerstvé dorty, cupcakes, brownies a další sladkosti. Pozor, i na těch si můžete vypěstovat závislost. Nám stačilo se jen jednou podívat.

Jak je již v dobrých kavárnách zvykem, najdete na lístku i kvalitní čaje a jiné zajímavé nápoje, včetně kohoutkové vody. Za tu sice zaplatíte drobnou částku, ale dostanete ji přefiltrovanou a vaše peníze půjdou jako příspěvek pro pěstitele kávy, fondu Coffee Kids (www.coffeekids.org).

Kávový dýchánek si můžete vyšperkovat výletem po okolí. Věděli jste, že budete v opravdu věhlasné a staré čtvrti? Karlín byl založen roku 1817 a pojmenován na počest manželky císaře Františka I., Karolíny Augusty. Po zbourání městských hradeb patřily pozemky v dnešním Karlíně k nejlevnějším, proto zde také rychle vyrostla řada průmyslových závodů a obytných domů. K Velké Praze byla čtvrť připojena roku 1922 a jeho věhlas se posléze zvýšil díky elektrotechnickému průmyslu, o jehož rozvoj se zde zasloužil František Křižík. I díky němu zde od roku 1907 fungovala elektrická tramvajová dráha. Významnými stavbami Karlína jsou rovněž Negrelliho viadukt, jenž spojuje Masarykovo nádraží s nádražím Praha-Bubny, a kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí.

V roce 1974 byla na území Karlína také dokončena první trasa metra, konkrétně na Florenci. Pražané jsou na Karlín pyšní, protože po velkých povodních v r. 2002 se čtvrť dokázala nejen vrátit do původního stavu, ale dokonce se na mnoha místech i pozvedla a zkrásněla. Proto si zaslouží pozornost svých návštěvníků. A díky takovým místům, jako je Můj šálek kávy, se jí to i daří!

Takže, opusťte hluk a shon centra města, chyťte se s partnerem za ruku a vyjděte si na krásnou procházku do srdce Karlína. Tam najdete přístav výborné kávy, dobrot všeho druhu a za barem usměvavou baristku i celou obsluhu. Můj šálek kávy vás prostě potěší a svou návštěvou můžete udělat třeba i něco dobrého…

 

MŮJ ŠÁLEK KÁVY
Křižíkova 105, Praha 8 – Karlín
www.mujsalekkavy.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

 

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy