Share

Takto vyzývají pořadatelé prvního ročníku stejnojmenného festivalu francouzského divadla v Praze, který se bude konat od 2. do 6. března 2015 v nově otevřeném multifunkčním prostoru Venuše ve Švehlovce. Program festivalu je určen široké veřejnosti a nabízí divákům francouzské i české divadelní inscenace, scénická čtení nových francouzských textů, diskuze s českými i francouzskými umělci a živou hudbu.

Logo festivalu SNĚZ TU ŽÁBU!

Logo festivalu SNĚZ TU ŽÁBU!

V rámci prvního ročníku festivalu Sněz tu žábu! budou mít diváci možnost zhlédnout francouzskou clownpunk inscenaci WARPIG, která slavila velký úspěch na posledním ročníku mezinárodního divadelního festivalu v Avignonu. Dále je na programu francouzská heavy metal soap operu WARIOT IDEAL významného českého režiséra, herce, mima a loutkáře Vojty Švejdy a divadelní adaptaci francouzského artového filmu LONI V MARIENBADU. MADE IN CZECHOSLOVAKIA souboru Depresivní děti touží po penězích.

LONI V MARIENBADU. MADE IN CZECHOSLOVAKIA

LONI V MARIENBADU. MADE IN CZECHOSLOVAKIA

Ti, kteří touží objevovat stále něco nového a neotřeléhou, mohou nahlédnout do současné francouzské dramatické tvorby díky sérii čtyř scénických čtení nových francouzských divadelních her, jejichž české premiéry připravují mladí čeští režiséři. Diváci se mohou těšit za tyto tvůrce a jejich chystané zajímavé kusy: Linda Dušková (Nicolas Doutey: Odcházím dvakrát, Julien Daillère: Shakespeare a Cervantes), Simona Petrů (Sigrid Carré-Lecoindre: Rapsodie bez tváří) a Janek Lesák (Suzanne Lebeau: Lidožroutek).

WARIOT IDEAL

WARIOT IDEAL

Po každém čtení bude samozřejmě následovat diskuze s autory her a i s dalšími českými i francouzskými divadelními profesionály, režiséry, dramaturgy a překladateli. Celý program festivalu bude kompletně přístupný v českém i ve francouzském jazyce.

Festival vzniká za podpory Francouzského institutu v Praze, Státního fondu kultury ČR, Magistrátu hl. m. Prahy a FF UK. A pořadatelé doufají, že se sejde mnoho nadšených diváků, kteří podlehnou jejich výzvě „Sněz tu žábu!“.

SNĚZ TU ŽÁBU!, festival francouzského divadla
2. – 6. března 2015
Venuše ve Švehlovce
www.sneztuzabu.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]