Share

Právě spatřily světlo světa ultimativní, autorizované dějiny největší rock’n’rollové kapely na světě. Více než 50ti letá kariéra, která nemá ve světě obdoby, nezapomenutelné kytarové riffy a poutavé texty, to vše se nesmazatelně vrylo do naší paměti. Svým bluesovým rockem nebo rockovým blues, chcete-li, životem na pódiu i mimo něj, definovali Stouni hudbu let šedesátých a sedmdesátých a vydláždili ostatním kapelám cestu k rocku, jak jej známe dnes. A pokud existuje nějaký standard pro to, jak by měla rocková kapela vypadat a chovat se, jsou jím opět Rolling Stones.

Kniha, která zachycuje na více než 500 stranách pozoruhodnou historii kapely ve fotografiích a ilustracích, z nichž některé spatří světlo světa vůbec poprvé, vychází ve dvou edicích – XL a SUMO. Edice vznikly v úzké spolupráci s kapelou. Všichni členové, tedy Mick, Keith, Charlie a Ronnie navíc přidali i několik fotografií z osobních archivů, díky čemuž se tato kniha stává jakousi oficiální foto-biografií.

Limitovaná edice SUMO s podpisy členů skupiny

Edice XL i SUMO obsahují více než 500 stran fotografií od nejlepších světových fotografů, např. Davida Baileyho, Petera Bearda, Cecila Beatona, Boba Bonise, Antona Corbijna, Annie Leibovitz, Gereda Mankowitze, Helmuta Newtona, Benta Reje a Normana Parkinsona, předmluvu od Billa Clintona, tři nové eseje od oceňovaných autorů Davida Daltona, Waldemara Januszczaka a Luca Santeho, dodatek- Rolling Stones v médiích, časovou osu, diskografii a biografii fotografů.

Mick Jagger podepisuje knihu

Edice SUMO navíc vychází jako limitovaná sběratelská edice, celosvětově se prodá pouze 1150 kopií. Každá z nich je vlastnoručně podepsána Mickem Jaggerem, Keithem Richardsem, Charlie Wattsem a Ronnie Woodem.

 

THE ROLLING STONES, Reuel Golden
www.slovart.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]