Spread the love

Pobřeží vyplavilo dvě mrtvoly. Jsou k sobě přimrzlé ve velmi podivném objetí. Píše se rok 1991 a Lotyšsko postupně získává samostatnost. Kdo vraždil a proč? Jak se vším souvisí ruské drogové gangy? Odpovědi a celou hromadu napětí opět nabízí Henning Mankell ve svém krimirománu Psi z Rigy. Nyní můžete ušetřit čas na čtení a thriller si nechat přečíst v podobě audioknihy.

Krimisérie z pera švédského autora Henninga Mankella se stala světovým hitem, knihy se překládají do mnoha jazyků, podle jeho knih vznikl rovněž televizní seriál z produkce BBC, s Kennethem Branagh v titulní roli. Popularita Mankellova hlavního hrdiny dokonce proměnila zapadlé švédské městečko Ystad v jednu z hlavních turistických atrakcí celého státu.

Hlavní hrdina, čtenáři milovaný policejní komisař Kurt Wallander, se v knize Psi z Rigy vydává po stopě nebezpečným zabijákům a pašerákům drog. Zasmušilý, samotářský detektiv tentokrát vyráží do Lotyšska, aby zde vypátral vrahy dvou mužů, zjevných objetí mafie.

Ocitáme se zpět v zimě roku 1991, kdy se Lotyšsko pomalu dostávalo z mnohaletého tuhého područí Sovětského svazu. Přesto zde však tvrdou rukou vládne ruská drogová mafie a Wallander nebude mít pátrání vůbec snadné. V Rize zjistí, že stále existuje něco jako policejní dohled, sledování a pronásledování… Nebyl by to však zarputilý komisař, aby nakonec všechny zamotané konce nenašel a správně nenavázal.

Záměrně neprozrazuji příliš z děje, abyste se mohli nechat unášet na vlnách bouřlivého děje a napjatě pátrali po stopách vrahů spolu s komisařem Wallanderem. V podobě audioknihy jsou Psi z Rigy snad ještě lepší čtení, než samotný krimiromán. Interpretem knihy Henninga Mankella se stal vynikající herec Jiří Vyorálek, člen souboru pražského Divadla Na Zábradlí.

Interpret Jiří Vyorálek

Vyorálkův temný a zastřený hlas skvěle vykresluje všechny postavy a nenechává nás na pochybách, že Wallanderova cesta za spravedlností a pravdou nebude posypána růžovými kvítky. Přednes Jiřího Vyorálka spolu s hudebním doprovodem dělají z knihy Psi z Rigy pravý audio skvost, od něhož nebudete chtít odejít, dokud nedoposloucháte detektivku až do samého konce.

 

PSI Z RIGY, Henning Mankell
čte: Jiří Vyorálek
vydalo nakladatelství One Hot Book, v roce 2014
www.onehotbook.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]