Share

Před pár dny, konkrétně 7. srpna, jsme oslavili 115. výročí od narození velkého divadelního i filmového herce, Oldřicha Nového. Gentleman, jenž ženu dokázal svést snad jediným slovem, jediným pohledem. Vynikající herec, který ztvárnil na divadelních prknech nejednoho milovníka a stal se „obyčejným“ hrdinou mnohých nezapomenutelných filmů. Muž, který celý svůj život představoval přímo prototyp prvorepublikového elegána. Tím vším byl Oldřich Nový. Nyní se díky nakl. Supraphon můžete zaposlouchat do jeho sametového hlasu… Slovo má totiž Oldřich Nový.

Audionahrávka Slovo má Oldřich Nový vyšla původně na dlouhohrajících deskách k 70. narozeninám Oldřicha Nového. Vloni ji Supraphon uvolnil do prodeje znovu, tentokrát k výročí úmrtí slavného umělce. Oldřich Nový nás osobně během padesátiminutového záznamu provede svými operetními začátky a seznámí nás dokonce s některými raritními nahrávkami svých vystoupení.

Audioknihy či autentická vyprávění byly vždy mou vášní, jsem proto ráda, že ani nahrávka Slovo má Oldřich Nový mé posluchačské srdce nezklamala. Sametový hlas pana Nového je tím pravým, co máte chuť poslouchat u šálku horkého kakaa za deštivého odpoledne. A sám interpret na začátku radí, abyste si poslech užili v klidu, nejlépe za svitu svíček. Prostě se posadíte k přehrávači, jako by s vámi Oldřich Nový seděl v obýváku a vyprávěl o svém divadelním životě. A tomu já říkám kouzlo archivních záznamů. Oldřich Nový se slova ujímá tak poutavě a krásně, že litujete jediné věci… že nahrávka netrvá třeba deset hodin, místo jedné.

Takže se pohodlně usaďte, uvařte si výše zmíněné kakao, nebo třeba kávu, a nechte se unést do časů, kdy muži ženám velebili stuhy a opereta nebyla pokleslým žánrem.

 

SLOVO MÁ OLDŘICH NOVÝ
vydal Supraphon, v roce 2013
www.supraphon.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]