Share

Karel Čapek byl od roku 1921 redaktorem Lidových novin. Tamtéž také během roku 1929 vycházely na pokračování jeho povídky. Následně byly několikrát vydány knižně. Nakladatelství Supraphon svým posluchačům předkládá Povídky z jedné kapsy a Povídky z druhé kapsy jako audioknihu. Tyto soubory po 24 povídkách z různých oblastí každodenního života vycházejí většinou v jednom svazku pod souhrnným názvem Povídky z jedné a z druhé kapsy.

Karel Čapek uměl dokonale popsat obyčejné děje, zcela neobyčejně přiblížit zdánlivě fádní témata. Čtenáři jej milovali a milují především pro tuto obyčejnost, pro jeho neopakovatelnou poetiku.

Díky nakladatelství Supraphon zaznívá osm z Čapkových „kapesních“ povídek v podobě audioknihy Povídky z jedné a z druhé kapsy. Vyprávění se ujalo hned trio báječných herců. Ladislav Mrkvička, Josef Somr a Stanislav Zindulka se s krásnou Čapkovou češtinou doslova mazlí. Z každého slova vyzařuje kouzlo doby, kdy literární dílo vzniklo.

Pohodlně se usaďte a nechte se unést na vlnách dokonalého přednesu do světa modrých chryzantém, poštovních zločinů a čintamanů. Karel Čapek právě otevírá své čarovné kapsy…

 

POVÍDKY Z JEDNÉ A Z DRUHÉ KAPSY, Karel Čapek
vydalo nakl. Supraphon
www.supraphon.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]