Tipy na výlet,  Tiskové zprávy

Slavnosti chřestu v Ivančicích nabízí pro rodiny celodenní program

Share

Malí i velcí si letos vyberou z nabitého programu Slavností chřestu v Ivančicích (23. – 25. května 2014). Organizátoři pro rodiny s dětmi nachystali dětský koutek se skákacím hradem a show cvičených králíků. Nejmenší návštěvníci budou moci hledat po areálu schované chřestíky a dost bude i jídel, která jsou jako stvořená pro děti. Na neděli pořadatelé připravili velkolepé oslavy prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka s dobovými přehlídkami i příjezdem velocipedistů.

Dostat do dětí dost zeleniny bývá někdy nadlidský výkon. Z nabídky chřestových restaurací, které budou vařit přímo na Palackého náměstí, ale rodiče svým dětem určitě vyberou. Lákat by je mohly malé kousky smaženého chřestu se salátkem nebo některý z chřestových dezertů. Ty v sobě většinou snoubí osvědčený jarní pár: chřest a jahody. Celou nabídku menu najdete na slavnostichrestu.cz/ochutnejte-na-slavnostech-chrestu.

Užít si degustaci bývá někdy složité i pro rodiče. Na Slavnostech chřestu se ale dá vše pohodlně skloubit. Vinařská zóna je hned vedle dětského koutku. Dospělí tak mohou diskutovat s vinaři, zatímco si děti hrají na skákacím hradě nebo koukají na cvičené králíky. Prohlídku areálu usnadní Pátrací chřestíková hra. Na stánku rádia Petrov dostanou malí návštěvníci mapku a návod, kde najdou prvního ze schovaných chřestíků. Postupně podle indicií objeví všechny. Trasa povede celými slavnostmi, takže si rodiče prohlédnou vše nejdůležitější: řemeslný jarmark i stánky restaurací nebo vinařů. V cíli u stánku Střediska volného času Ivančice dostane každý pátrač malý dárek.

V neděli je program jako ušitý rodinám s dětmi na míru. Od rána bude vyhrávat dobová hudba a o půl jedenácté na náměstí dorazí prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Celou akcí bude provázet dobový konferenciér a v dětském koutku si budou moci nejmenší vyzkoušet prvorepublikové atrakce pro kluky i holčičky. Zajímat je bude určitě i dobová módní přehlídka nebo příjezd historických kol, u kterých se pak budou moci vyfotit nebo je i vyzkoušet.

Ani tentokrát nebudou jako na žádné městské slavnosti chybět kolotoče s autíčky a labutěmi. Až budou mít děti plná bříška, mohou se s nimi rodiče vydat do areálu střediska volného času Ivančice směrem na Padochov na ulici Zemědělská 2. (cca 15 minut chůze). Tady bude probíhat Bambiriáda, na které se prezentují volnočasová centra a občanská sdružení, která se věnují dětem a mládeži. Připraveno je vystoupení mažoretek a roztleskávaček, šermířská aréna, ukázky juda nebo fotoworkshopů. Vstupné je zdarma.

Ivančice jsou skrytou perlou Brněnska. Nádherná je i zdejší příroda. Návštěvu Slavností chřestu tak mohou rodiny spojit třeba i s řáděním v zábavním parku Permonium v sousedních Oslavanech, návštěvou Muzea průmyslových železnic ve Zbýšově, bazénu v Nové vsi nebo vycházkou podél řeky směrem na Moravský Krumlov.

Kde: Ivančice u Brna
Kdy: 23. – 25. května 2014
Web: www.slavnostichrestu.cz
Vstupné: 100 Kč (platí na celý víkend), děti do 120cm zdarma / větší děti 80 Kč

TZ

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy