Spread the love

Kocourek Modroočko a jeho tajný deník. Kdo by ho neznal. Kocour Modroočko byl v dětství jedním z mých nejoblíbenějších knižních hrdinů, a proto jsem velmi ráda, že vás mohu pozvat do Pidivadla na divadelní zpracování poetické knížky Josefa Koláře.

Zvídavý kocour Modroočko se narodil, když bylo všechno zelené a plné květů. Pak se dostal ke svému dvounožci, a od té doby prožíval jedno dobrodružství za druhým. Potkal se s křečkem, zajímavým krtkem a celou partou koček. Učil se chovat jako správný kocour, zjistil, k čemu má fousky a také, že měsíc není jeho miska s mlékem. Deník kocoura Modroočka učí děti, že nejen ony mají své strachy a starosti, ale stejné problémy mají i malá koťátka. A troufám si tvrdit, že téměř každý se při zmínce o této dětské knížce propadne do něžné nostalgie.

Když vezmete své děti do Pidivadla na divadelní zpracování příběhů kocoura Modroočka, buďte si jisti, že okamžitě dostanete chuť knížku v knihovně znovu vyštrachat a přečíst si ji. Hodinová inscenace, vyšperkovaná navíc krásnou hudbou Marka Ebena, vás spolehlivě naladí. A připravte se na to, že si ještě pár dní budete veselé písničky notovat.

Na hercích je po celou dobu vidět, že si pohádku užívají a možná, že deník kocoura Modroočka byl i jejich oblíbeným čtením. Modroočko (Martin Čarný) je správným hlavním hrdinou vyprávění a báječně spolupracuje také s diváckou drobotinou. Děti mu fandí, mnohokrát mu radí, co má dělat dál či kam se vrtnout. Krásná Zelenoočka (Kateřina Kryčová) je vznešenou kočičí dámou a vůdkyní celé místní kočičí společnosti. Přidrzlého Natrhouška (Filip Kráčmar) byste nejraději vytahali za ucho kvůli jeho rošťárnám, a fandíte Modroočkovi, aby se s ním vypořádal.

Martin Čarný, Filip Kráčmar

Modroočkův kamarád Bělovous Zrzunda (Karel Byczanski) milého kocourka naučí některým ze záhad kočičího života. Když dojde na zachraňování kočičí holčičky Kiki, trochu zbaběle uteče. Modroočko mu to však jako hodný kamarád odpustí. Kiki (Tereza Kaucká), kterou si nakonec vezme Modroočko domů, se před očima mění z malého rozverného kotěte ve slečnu. Není tedy vůbec divu, že Modroočko nakonec jejímu půvabu podlehne.

Martin Čarný, Tereza Kaucká

Veselá pohádka plná přátelství a dobrodružství, protkaná krásnými písničkami, učaruje nejen vašim dětem, ale dovolím si hádat, že také vám. Chtěla bych pochválit krásnou a nápaditou výpravu Alžběty Hanzlové, moc mě bavilo pozorovat rozdíly a jemné nuance mezi jednotlivými kočkami. Například si zkuste všimnout, jak se změní kostým kočky Kiki, když vyroste z koťátka v kočičí slečnu.

Takže… Měsíc právě dorůstá do klubíčka a na střeše se scházejí všechny kočky na noční zpívání… Nepropásněte jejich vystoupení, ani představení Kocourek Modroočko.

 

KOCOUREK MODROOČKO, Josef Kolář
Hrají: Martin Čarný, Tereza Kaucká, Kateřina Kryčová, Nikola Rejlová, Filip Kráčmar, Karel Byczanski, Přemysl Bílek, Jan Komberec
Výprava: Alžběta Hanzlová
Hudba: Marek Eben
Pěvecká spolupráce: Galla Macků
Pohybová spolupráce: Katarína Rampáčková
Režie: Tereza Karpianus
www.pidivadlo.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]