Share

Denně vidíme po Praze hordy horlivě fotografujících turistů. Možná nad takovými občas vrtíme nechápavě hlavou, ale jste-li hrdým Pražanem, jako já, srdce se vám stejně zatetelí a zahřeje vás, že se u nás lidem tolik líbí.

Není divu, Praha je krásné město, město s vlastní duší, které dokáže oslovit tisícem krásných zákoutí. Praha je dáma, jež se v různé denní i noční doby halí do nádherných barev, nechává se laskat světlem a vytváří dech beroucí scenérie.

Jestli se vám právě nechce na zimní vycházku, abyste se mohli přesvědčit na vlastní oči, vezměte si do ruky knihu fotografií Praha světlem tvořená. Jiří Všetečka, fotograf a známý pražský chodec, na takovou procházku vyrazil na vás. Takže se v jeho publikaci můžete nechat okouzlit vskutku skvostnými kousky.

Za zmínku rozhodně stojí, že Jiří Všetečka i v naší digitalizované době stále fotografuje pěkně postaru, na klasický film. Jeho fotografie jsou tedy o to kouzelnější, protože jsou za nimi ukryty hodiny a hodiny čekání na to nejkrásnější světlo, na nejlepší záběr.

A já myslím, že Jiří Všetečka si moc rád počká, až mu Praha, někdy cudná, tu snivá, jindy zase odvážná, odhalí své největší krásy. Z fotografií přímo čiší autorova láska k našemu městu. Vy se díky jeho fotografiím můžete kochat také. Ti zvídavější rovněž zjistí, jak některé snímky vznikly, autor proložil fotografie zajímavým vyprávěním a prozradil dokonce některé své techniky.

Nechte se tedy pozvat do křivolakých uliček, na mosty i na střechy velkoměsta na Vltavě, které vám vlídně nabídne svou náruč.

Zde najdete také rozhovor s autorem.

PRAHA SVĚTLEM TVOŘENÁ, Jiří Všetečka
vydáno v roce 2013

Helena Herynková

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]